1

HES UYGULAMASINDA YAKALANDILAR

2

SİFTAH BİZDEN BEREKET ALLAH'TAN

3

ÖĞRENCİLERE TABLET DAĞITILDI

4

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN İLK GÜNÜ

5

KÖY KÖY, DOLAŞIP ÖĞRENCİLERLE GÖRÜŞTÜLER

6

ESNAFLARA ACIMASIZ CEZALAR KESİLİYOR

7

OTOMOBİL METRELERCE SÜRÜKLENDİKırıkkale'de “toplu asker uğurlaması” yasaklandı

TEDBİRLER SIKILAŞTIRILIYOR

Kırıkkale'de “toplu asker uğurlaması” yasaklandı

Kırıkkale Valiliği, Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, toplu asker uğurlamalarının yasaklandığını bildirdi.

Son zamanlarda artan Covid-19 pozitif vakaları sebebiyle, başta sosyal mesafe olmak üzere gereken tedbirlere uyulmayan ve toplum sağlığı riske atılan toplu asker uğurlamalarının yapılmayacağı belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamada, “Askere gidecek kıymetli Mehmetçiklerimiz, evlatlarını asker ocağına gönderen değerli ailelerimiz ve arkadaşını vatani göreve uğurlayan sevgili gençler Covid-19 tedbirleri kapsamında toplu asker uğurlaması yapılmayacak. Lütfen kurallara uyalım” ifadesi kullanıldı.

İl Salgın Denetim Merkezi (İSDEM) ekiplerince, sosyal mesafe, maske ve hijyen denetimlerinin aralıksız devam ettiği ifade edilen açıklamada, kontrollü sosyal hayat için hep birlikte sahada oldukları aktarıldı.

Öte yandan, kentte faaliyet gösteren kafe işletmecilerine yönelik olarak, İl Salgın Denetim Merkezi (İSDEM) Sorumlusu Vali Yardımcısı Mehmet Ercan Aslantaş başkanlığında, İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş'ın da katılımıyla Valilik Konferans Salonunda bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıda, salgın süresince uyulması gereken kural ve tedbirler bir kez daha hatırlatılarak, görüş alışverişinde bulunuldu.