1

3 KİŞİYİ SİLAHLA YARALAYAN 4 ŞÜPHELİ YAKALANDI

2

KIRLANGIÇ'IN İSMİ SALONA VERİLDİ

3

SELÇUK ÖZDAĞ’A SALDIRANLARI KINIYORUZ

4

KIRIKKALE’DE 205 ADET PROJE YÜRÜTÜLÜYOR

5

BUZLU YOLLARA SOLİSYON VE TUZ

6

HASTALIK DEVAM ETTİĞİ İÇİN, TEK ŞANSIMIZ AŞI

7

VALİ SEZER DOLUM TESİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDUKırıkkale’de tedbirler artırıldı

BİR MUSİBET BİN NASİHATTEN…

BİR MUSİBET BİN NASİHATTEN…

Kırıkkale’de tedbirler artırıldı

Kırıkkale'de son 2 haftada sıfırlanan Korona Virüs vaka sayısının bazı vatandaşların tüm uyarılara rağmen akraba ziyaretleri yapması yüzünden artması üzerine tedbirler de artırıldı. Bu çerçevede emniyet güçlerince gün boyunca yapılan denetimlerde Covid-19 tedbirlerine uymayan 91 kişiye toplamda 66 bin lira idari yaptırım uygulandı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, yapılan Korona Virüs tedbirleri kapsamında devriye uygulaması gerçekleştirildi. Uygulama sonuçlarını paylaşan Kırıkkale Valiliği, 65 yaş üstü 11 kişi, 20 yaş altı 20 kişi, park, bahçe ve mesire alanı yasağı 3 kişi, sosyal mesafe kuralına uymamaktan 30 kişi olmak üzere toplamda 80 kişiye idari yaptırım uygulandığını bildirdi.

Öte yandan bir iş hanına düzenlenen kumar operasyonunda da sosyal mesafe kuralı ve salgın tedbirlerine uymadıkları için 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince kişi başı 3 bin 150’şer lira olmak üzere toplamda 34 bin 650 lira idari para cezası uygulandığını bildirdi.

Kırıkkale Valiliğince yapılan açıklamada, Korona Virüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirlere ilişkin denetimler artarak devam edildiği ifade edildi. Açıklamada, “Kolluk kuvvetleri tarafından tedbir ve yasakların uygulanmasına yönelik olarak ilimiz merkezinde 06.05.2020 tarihinde toplam 80 şahsa idari yaptırım tutanağı tanzim edildi.”

“Kolluk personelimize zabıta, sağlık ve tarım personelimizde eşlik etti. Yenidoğan Mahallesinde kumar oynandığı ihbarı üzerine belirlenen adrese düzenlenen operasyonda ise aynı mekânda bulunan ve sosyal mesafe kuralına uymayan 11 kişiye, Covid-19 tedbirleri kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına muhalefet etmekten toplam 34 bin 650 Türk Lirası idari para cezası uygulandı. Vatandaşlarımızın Covid-19 kapsamında alınan tedbirlere uyması toplum sağlığı açısından önem arz etmektedir” ifadeleri kullanıldı.