1

Koronavirüs “bayram etti”!

2

Ev ve köy düğünlerine saat sınırlaması

3

“Asker Uğurlaması” yasaklandı

4

Patlamanın acısı hâlâ yüreğimizde

5

Ülke savunmasına Kırıkkale’den bir hizmet daha

6

Düğün Salonlarına Zabıta Denetimi

7

Karakeçili’de Korona TedbiriAnahtar Kelimeler: Kırıkkale’ korkulan olmasın!

Kırıkkale’de korkulan olmasın!

SIFIRLANAN VAKA SAYISI 1 GÜNDE ARTIŞ GÖSTERDİ

SIFIRLANAN VAKA SAYISI 1 GÜNDE ARTIŞ GÖSTERDİ

Kırıkkale’de korkulan olmasın!

Kırıkkale Valiliğince, geride kalan 2 haftada şehirde hiç yeni Korona Virüs vakasına rastlanmazken, hafta başında 1 günde vaka sayısında önemli bir artış yaşandığı bildirilerek, vatandaşlar tedbirlere uymaları konusunda uyarıldı.

Kırıkkale Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, tüm dünyada ve Türkiye’de etkisini gösteren Covid-19 salgınının, halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanmasının hayati önem taşıdığı belirtildi.

Aksi halde virüsün yayılımının hızlanarak vaka sayısıyla tedavi ihtiyacının artacağına dikkat çekilen açıklamada, “Ülkemiz genelinde ve ilimizde yapılan mücadelede olumlu sonuçlar alınmaya başlanmıştır. Geride bıraktığımız son 2 haftada ilimizde neredeyse hiç yeni vakaya rastlanmamıştır.”

“Süreç boyunca tedavi gören 73 hastamızın tamamı (bu hafta taburcu olacak 2 hastamızla birlikte) taburcu olmuştur” denildi. Açıklamada, “Vaka oranının neredeyse sıfırlanmasının sevincini yaşarken maalesef, bu hafta başında bir gün içerisinde vaka sayısında önemli bir artış yaşanmıştır.”

“Tüm uyarılara ve alınan tedbirlere rağmen ne yazık ki risk taşıyan vatandaşlarımızın şehir merkezinde, ilçesinde ve köyünde akraba ziyaretlerinde bulunduğu, başta yakınları olmak üzere birçok vatandaşımızı tehlikeye attığı görülmüştür.”

“Alınan tedbirlerin göz ardı edilmesi, dikkatsizlik ve uyarılara aldırış edilmemesi, bu zamana kadar yapılan tüm çalışmaları ve çabaları boşa çıkaracaktır. Lütfen bu salgın döneminde eş, dost ve akraba ziyaretlerini bir müddet erteleyelim. Alınan tedbirlere uyalım ki eş, dost ve akrabalarımızla daha nice bayramları ve güzel günleri sağlıklı bir şekilde birlikte yaşayalım” ifadelerine yer verildi.