1

İYİ PARTİ ERKEN SEÇİME HAZIR

2

CHP EKONOMİ'Yİ MASAYA YATIRDI

3

AK PARTİ'DE GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

4

AK PARTİ KIRIKKALE İL BAŞKANLIĞINA MUSTAFA KAPLAN SEÇİLDİ

5

AK Parti İl Başkanı belli oldu

6

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLDİ

7

KIRIKKALE’NİN DEVAYA İHTİYACI VAR.Anahtar Kelimeler: Kırıkkale Cumhur İttifakı

Kırıkkale´de Cumhur İttifakı yok!

?İLÇE BAŞKAN ADAYLARI BELİRLENDİ?

Kırıkkale´de Cumhur İttifakı yok!

Partisinin il binasında bir basın toplantısı düzenleyen Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Kırıkkale kamuoyunda Cumhur İttifakıyla ilgili yapılan söylentilere de değinen Milletvekili Can, Kırıkkale´de her partinin kendi adayıyla yoluna devam edeceğini söyledi. Can, ?Biz kendi işimize bakıyoruz. Netice itibariyle Ak Parti bir yerde aday çıkardıysa orada seçimi alır? diye konuştu.

?İLÇE BAŞKAN ADAYLARI BELİRLENDİ?

Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, beraberinde İl Başkanı Nuh Dağdelen ve Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ile birlikte basın toplantısı düzenledi. İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında konuşan Milletvekili Can, Kırıkkale´nin yatırımlarını yakından takip ettiklerini söyledi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez´e yapılan ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Can, Diyanet İşlerinin Yahşihan´a yapılacak külliye konusunda destek vereceğini vurguladı. Eski Devlet Hastanesinin yerine yapılan sağlık kompleksinin de sona yaklaştığını belirten Milletvekili Can, yakın bir zamanda sağlık kompleksinin hizmete gireceğini kaydetti. Diğer taraftan İl başkanı Dağdelen ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesi noktasında sürecin tamamlanmak üzere olduğunu, genel merkezin adayları büyük ölçüde belirlediğini, 5 Ocak itibariyle açıklanmasının söz konusu olduğunu söyledi.

?BİZ MİLLETİMİZLE İTTİFAK YAPARIZ, MİLLETİMİZE GİDERİZ?

Kırıkkale kamuoyunda yaşanan söylentilere de noktayı koyan Ak Parti Kırıkkale milletvekili Ramazan Can, Cumhur ittifakında yer alan partilerin Kırıkkale´de kendi adaylarıyla yoluna devam edeceğini vurguladı. Milletvekili Can, ?Biz kendi işimize bakıyoruz. Netice itibariyle Ak Parti bir yerde aday çıkardıysa orada seçimi alır. Alacak inşallah. Çalışacağız, gayret edeceğiz. Milletin ayağına gideceğiz, millet elini sıkacağız, millete kendimizi anlatacağız, yatırımlar anlatacağız. Netice itibarıyla cumhur ittifakına saygımız sonsuz. Cumhur ittifakıyla ilgili zaten açıklamalar yapıldı. Ama Kırıkkale´mizde öyle bir şey yok. Diğer taraftan diğer ittifakla ilgili olarak kendi kararlarıdır. Biz milletimizle ittifak yaparız, milletimize gideriz. Milletimiz ve teşkilatımızla birlikte yolumuza devam ederiz? diye konuştu.

?İKTİDARA GELDİĞİMİZ GÜNDEN BU YANA KIRIKKALE´YE HİZMET EDİYORUZ?

İl Başkanı Nuh Dağdelen, ?Milletvekilimiz çok güzel bahsetti. Ak Parti hizmet partisidir. İktidara geldiğimiz günden bu yana Kırıkkale´ye hizmet ediyoruz. Allah´a çok şükürler olsun Kırıkkale´nin ihtiyacı olup ta hükümetimizin, belediyemizin, milletvekilimizin ilgilenmediği ve yapmadığı bir konu yok. Temel problemlerin hepsini Ak Parti olarak biz çözdük. Burada da çok önemli seçim başarıları elde ettik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 65 ile Türkiye´de en yüksek oy ile destek verdik. Nihayetinde bizim belediye başkanımız son derece disiplinli ve kendisi çok güzel hizmet yaptı. Sahada Allah´a şükür bizi sıkıntıya sokacak bir eylemi yok. Dolayısıyla alt yapımız ve adayımız iyiyken, partimizin gücü yerindeyken, biz kendi işimize bakarız. Allah´ın izniyle güçlü bir şekilde burada belediyeyi alacağız? diye konuştu.

BİLGİ KİRLİLİĞİ VAR

MKE ve Bahşılı´daki tekstil fabrikası ile ilgili açıklamalarda da bulunan Milletvekili Ramazan Can, ?MKE ülke savunma sanayimizin ve Kırıkkale´mizin bel kemiğidir. 2002´de iktidara geldiğimiz günkü MKE nerede bugün nerede? Şuanda MKE zarar değil kar eden bir kurum. Büyük yatırımlar yapan, en son 70 milyon avroluk yatırım yapan bir kurum. Böyle bir kurumumuzun negatif algılarla gündeme getirilmesi bize bir şey kazandırmaz. Bahşılı´da bulunan tekstil fabrikasıyla ilgili ise lakından takip ediyoruz. Bizim orada çalışan işçilerimizin mağdur edilmemesi noktasında çalışmamız oldu. Bilgi kirliliği ile hareket etmek doğru değil. Bilgi sahibi olmalıyız ona göre hareket etmeliyiz" ifadesini kullandı. MKE´de çalışan taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi konusunda da açıklamalarda bulunan Can, şartları tutanların kadroya geçeceğini, konunun takipçisi olduklarını söyledi.