1

25 -31 OCAK DÜNYA LEPRA (CÜZZAM) HAFTASI

2

56 LİTRE ETİL ALKOL ELE GEÇİRİLDİ

3

KIRIKKALE’DE 5 BİN 130 KİŞİ AŞILANDI

4

KIRIKKALE'DEN GEÇEN YHT VİYADÜKLERİ, İPEK YOLUNA ENTEGRE EDİLECEK

5

BEKLENTİMİZ İKİNCİ YARIYILDA YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİLMESİDİR

6

185 KÖYÜN İHTİYACINA ULAŞACAĞIZ

7

KIRIKKALESPORA YENİ TRANSFERAnahtar Kelimeler: KIRIKKALE TARİHİ GEÇMİŞE TUTUYOR

KIRIKKALE TARİHİ GEÇMİŞE IŞIK TUTUYOR

Kırıkkale’nin geçmiş tarihindeki güzellikleri, yapılan yatırım çalışmalarıyla turizme kazandırılıyor. Doğal güzellikleriyle dikkatleri çeken Çeşnigir, Yeşil Vadi, Oba Köy ve Dinek Dağı, adeta tarihi geçmişe ışık tutuyor.

Geçmişten günümüze yol alan ve tarihi güzelliklerin ortaya çıkması amacıyla Kırıkkale Valiliği tarafından yapılan çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Bu kapsamda Çeşnigir, Yeşil Vadi, Oba Köy ve Dinek Dağı, yapılan rekreasyon ve güzelleştirme çalışmalarıyla birlikte adeta tarihi geçmişe ışık tutuyor. Kırıkkale’nin doğal ve tarihi güzelliklerini bünyesinde barındıracak olan, Kızılırmak’ın görüntüsüyle adeta örtüşen Çeşnigir, Yeşilvadi ve Oba Köy, geleneksel kültür değerlerinin önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Yeşilvadi ve Oba köy çalışma alanlarını beraberindeki heyetle birlikte inceleyen Vali Yunus Sezer, “On binlerce ziyaretçiye, turist kafilelerine ev sahipliği yapacak Çeşnigir, Yeşil Vadi, Oba Köy ve Dinek Dağı., baharı ve sizleri bekliyor. Bisiklet ve yürüyüş yollar, iskeleler, çocuk oyun alanları, spor alanları, piknik alanları bu bölgelerin güzelliğine güzellik katıyor.  Devlet olarak Kırıkkale’nin tarihi ve doğal güzelliklerini yansıtmak için gereken çalışmaları yapıyoruz” dedi.

Vali Sezer, Oba Köy projesinin yürütüldüğü alanda incelemelerde bulunarak çalışmalara ilişkin yetkililerden bilgi aldı. Çocuk tarım akademisi, Kızılırmak akvaryumu, hobi bahçeleri İskeleler, asma köprü, kamp Alanları, Kırıkkale’ye çok yakışacak. İnşallah bu çalışmalar bittikten sonra vatandaşlarımızın nefes alabileceğiz çok güzel yerler ortaya çıkacaktır. Kırıkkale için çeşitli alanlarda gerçekten de çok büyük önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bu güzel çalışmalar inşallah imkanlar dahilinde devam edecektir” şeklinde konuştu.