1

KÜSTAHLIĞI PROTESTO EDİYORUZ

2

HER ZAMAN KIRIKKALESPOR'UN YANINDAYIZ

3

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

4

HAYDİ SENDE BİSİKLETİNİ ALAN TURKUAZ BİSİKLET YOLUNA GEL

5

KIDEM TAZMİNATIMA DOKUNMA

6

KATI ATIK VE YEŞİL VADİ SU BİRLİĞİ TOPLANDI

7

OSMAN DURMUŞ İÇİN TBMM’DE TÖREN DÜZENLENDİKIRIKKALE KAÇAK ELEKTRİKTE EN AZ İLLER ARASINDA

Türkiye genelinde illerin kaçak elektrik kullanımına ilişkin oranlar ortaya çıktı.

Buna göre Güneydoğu Anadolu bölgesinin yüzde 70’in üzerinde oranlara ulaştığı haritaya göre Kırıkkale en az kaçak elektrik kullanan iller arasında yer aldı. Paylaşılan verilere göre komşu illerini de geride bırakan Kırıkkale 6,6’lık oran ile en az kaçak elektrik kullanan illerden birisi oldu.

Türkiye'de 81 ilin kaçak elektrik kullanımına ilişkin yüzdesel verileri ortaya çıktı. Kaçak elektrik kullanımına ilişkin, illere göre oranların dağılımının yapıldığı haritada dikkat çeken detaylar öne çıktı. Güneydoğu Anadolu, kaçak elektrik kullanımında bölgedeki illerin toplam verileriyle birlikte ilk sırayı aldı. Bu bölgede 72,7'lik yüzdeyle Mardin ilk sırada yer aldı. Kaçak elektrik kullanımında Mardin'den sonra diğer Güneydoğu Anadolu bölgesindeki iller geldi. Ege bölgesinde ise oran bazında kaçak elektrik kullanımının en az yaşandığı şehir ise 1,3'lük yüzdeyle Denizli oldu.

Yayımlanan haritaya göre Kırıkkale’nin kaçak kullandığı elektrik oranı yüzde 6,6 oldu. Bu oran Kırıkkale’nin komşuları Ankara’da yüzde 8.7, Kırşehir’de yüzde 8,8, Yozgat’ta yüzde 10,7, Çorum’da 9,6, Çankırı’da yüzde 7 olarak gerçekleşti.