1

Elektriğe 3 ay zam yok

2

Banka işlemlerinde yeni dönem

3

1997 model Doğan SLX’i 70 bin liraya aldı

4

Arıcılığa lavanta bahçesi “dopingi”

5

Parkta kitap keyfi

6

Yahşihan'da hasat zamanı

7

Kırıkkale’ye yeni mezarlık yeriAnahtar Kelimeler: Kırıkkale çiçek açacak

Kırıkkale çiçek açacak

BELEDİYE SERASINDA ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI

Kırıkkale çiçek açacak

Havaların ısınmasıyla birlikte park ve bahçelerde kapsamlı temizlik ve bakım çalışması yapan Kırıkkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kendi serasında ürettiği mevsimlik çiçeklerle parkları, caddeleri ve refüjleri süslemeye hazırlanıyor.

Önceki yıllarda olduğu gibi, şehrin daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamak için Kırıkkale Belediyesine ait serada üretilen çiçekler bahar mevsimiyle birlikte canlanmaya başladı. Kırıkkale Belediyesinin, kendi serasında gerçekleştirdiği mevsimlik çiçek ve çalı üretimleri sayesinde belediye bütçesinde de önemli bir tasarruf sağlanıyor.

Mevsimlik çiçek ve çalıların üretim alanı olan serada inceleme yapan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, burada görevli ziraat mühendislerinden bilgi aldı. Belediye Başkanı Saygılı, baharın gelmesiyle birlikte mevsimlik çiçek üretimine ağırlık verdiklerini, şehrin değişik bölgelerine dikimi gerçekleştirilecek olan bu çiçeklerle şehrin estetiğine katkıda bulunulacağını kaydetti. Başkan Saygılı, “Başta Kırıkkale’mize kazandırdığımız yeni parklarımız olmak üzere tüm parklarımızda, refüjlerde, kavşaklarda çiçek dikimi gerçekleştireceğiz. Böylelikle şehrimiz adeta çiçek bahçesi gibi bir görünüme kavuşacak” dedi.