1

Elektriğe 3 ay zam yok

2

Banka işlemlerinde yeni dönem

3

1997 model Doğan SLX’i 70 bin liraya aldı

4

Arıcılığa lavanta bahçesi “dopingi”

5

Parkta kitap keyfi

6

Yahşihan'da hasat zamanı

7

Kırıkkale’ye yeni mezarlık yeriKırıkkale Belediyesinin denetimleri sıklaşarak artıyor

ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN

Kırıkkale Belediyesinin denetimleri sıklaşarak artıyor

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekiplerinin okul kantinleri ve okul çevresinde bulunan esnaflara yönelik denetimleri her geçen gün sıklaşarak artıyor. Öğrencilerin, okul kantinlerinde daha hijyenik ortamlarda alışveriş yapabilmeleri için denetimlerin sıklaşarak devam edeceği ifade edilirken, kantinlerde tarihi geçmiş ürün ve hijyen denetimi yapan zabıta ekipleri gerekli koşulları taşımayan kantinlere ihtar ya da idari para cezası işlemleri uygulandı.

İHTAR VE İDARİ PARA CEZASI

Şehir merkezinde bulunan bütün okulların kantinlerinde denetim yapan zabıta müdürlüğü ekipleri, kantinlerin temizlik durumunu, kantinlerde satılması yasak ürünlerin varlığı; açıkta, dondurulmuş, satışı yasak ürünlerin varlığı ve satışı yapılan ürünlerin son kullanım tarihlerini denetlediler. Son derece titizlik içerisinde yapılan denetimlerde kurallara uymayan, açıkta gıda satışı yapan, son tüketim tarihi geçmiş ürün bulunduran kantinlere ihtar işlemi ya da idari para cezası uygulandı. Kantinlerde gıda maddelerini tek tek inceleyen zabıta ekipleri, gıda maddelerinin yanı sıra hijyen, gıda maddelerinin hazırlanması, çalışma ortamı, ürünlerin fiyat etiketleri, çöp kovaları, yangına karşı alınan önlemler, haşere ve kemirgenler gibi konularda da denetimler yaptılar. 

ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN

Öğrencilerin sağlıklı ortamlarda alışveriş yapabilmelerini sağlamak amacıyla okul kantinlerinde ve okul çevresinde yiyecek içecek satışı yapan esnaflar üzerinde sağlık denetimleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürü Koray Aslan, öğrencilerin sağlığı için denetimlerin sıklaşarak devam edeceği dile getirdi. Her yıl yapılan denetimlerin bu sene de yinelendiğinin altını çizen Aslan, ?Çocuklarımızın daha hijyenik, daha sağlıklı ve daha güvenli ortamlarda öğrenim görebilmeleri için denetimler yapıyoruz. Sürekli tekrarlanan denetimlerde kantinlerde satılması yasak ürünlerin varlığı, açıkta, dondurulmuş satışı yasak ürünler ve satışı yapılan ürünlerin son kullanım tarihleri, genel temizlik ve sağlıklı gıda maddesi satışı konularında da denetimlerimiz yapıldı ve bu denetimler aralıksız olarak devam edecektir. Çocuklarımızın sağlığı için denetimlerde görevli arkadaşlarımız asla taviz vermiyorlar. Çalışmalarını son derece büyük bir titizlik içerisinde sürdürüyorlar? dedi.