1

Fırtına çatı uçurdu

2

Çaycı gencin müzik tutkusu

3

YHT gelmez mi ola!

4

Sığınmacıların Ekmek mücadelesi

5

Polisten kaçamadılar

6

Bunu da gördük…

7

Bazı günler evime elim boş dönüyorumGarip
15.11.2020 18:41:50
BİRŞEYLER OLUYOR

İLHAT
16.11.2020 22:12:20
BUDA TORPİLİN YENİ BİR YÖNTEMİ HERHALDE. KAFALARINI NASIL TORPİL YAPABİLİRİZ DİYE ÇALIŞTIRIYORLAR HERHALDE.

KESKİN BELEDİYESİ VİCDANLARI YARALADI

CHP Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, Keskin Belediyesi’nin 88 daimi işçi alımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Alımların hafta sonuna denk geldiğini belirten Milletvekili Önal, konuyu TBMM’ne taşıyacağını söyledi.

CHP’li Vekil Önal yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Geçtiğimiz günlerde Akp'li Keskin Belediyesi 88 daimi işçi alımı ilanı yayımlamış, başvuru tarihi olarak da 13-15 Kasım 2020 tarihlerini belirlemiştir. Başvuruda adli sicil kaydı, askerlik durum  belgesi, sağlık raporu gibi bir takım resmî kurumlardan alınması gereken belgelerde başvuru şartı olarak istenilmiş, birçok vatandaşımız müracaat tarihi hafta sonu günleri olarak belirlendiği için müracaatlarını yapamamıştır. Bu durum işe alınacak işçilerin önceden mi belirlendiği kuşkularını akıllara getirmiş, konu bu hali ile Kırıkkale basınımıza da yansımıştır.

Ayrıca konu hakkında MHP Keskin İlçe Baskanlığı'ndan bir açıklama yapılarak "Bu usulsüz işçi alımında Teşkilatımızın bilgisi dışında teşkilatımızın adını kullanarak yakınlarının ismini veren belediye meclis üyelerimiz yönetim kurulu kararı ile kesin ihraç istemiyle MHP Kırıkkale İl Başkanlığı İl Disiplin Kurulu' na sevk edilmiştir." şeklinde açıklama yapılmıştır.

İşsizliğin çığ gibi büyüdüğü, babaların eve ekmek götüremediği, üniversite mezunlarının bile İş-kur önlerinde "ne iş olsa yaparım" diyerek iş beklediği bu günlerde Keskin Belediyesi tarafından hafta sonuna denk getirilerek yapılan iş ilanı Kırıkkale kamuoyunun tepkisini çekmiş, vicdanları yaralamıştır.

Belediye de yapıldığı iddia olunan bir yolsuzluğu bizzat kendisi ortaya çıkaran ve bu konuda Cumhuriyet Savcılığı' na suç duyurusunda bulunup sorumluların cezalandırılmasını kendisi isteyen ancak sırf CHP'li olduğu için haksız şekilde üstelik Bakanlık tarafından apar topar görevden alınan Yalova Belediye Başkanı' nın yaşadığı haksızlık halen giderilmemişken; İçişleri Bakanlığı bu konuda nasıl bir tavır alacak hep birlikte izleyip göreceğiz. Ayrıca AKP Kırıkkale İl Yönetimi de bu konuda suskunluğunu bozacak mı ya da konuyu zamana mı bırakacak doğrusu merak ediyoruz.

12 binden fazla kayıtlı işsizin bulunduğu, geçim sıkıntısı ve yoksulluğun her geçen gün arttığı, iş bulamayan gençlerimizin gurbete göç ettiği, ekonomik sıkıntılar yüzünden ailelerin dağıldığı Kırıkkale'mizde kamuoyu vicdanını yaralayan ve büyük tepki çeken bu konunun araştırılması için TBMM'de meclis araştırma önergesi vereceğim. Ayrıca konu hakkında İçişleri Bakanlığı'na yazılı soru önergesi vererek Kırıkkale' deki bu iddiaların araştırılması için herhangi bir adım atılıp ayrılmayacağını soracağım" dedi.