1

Talihsiz gencin cansız bedenine ulaşıldı

2

Kart olmadan kapı açılmaz!

3

Meslektaşımızın acı günü

4

Alkol komasına girip kendini astı

5

Koronalı hasta intihar etti

6

YENİ GELİŞME!!! Sebepsiz kavga kanlı bitti

7

Arkadaş kurşunu canından ettiMemduh uğu
11.09.2020 11:42:21
Otel yönetimi açıklam yapmışya kameralar bozuk coronadan dolayı yapmaya gelmemişler diye buradan anlışılıyoki yalan beyan verdikleri coronayı bahane ediyorlar ergeç ortaya çıkacaktır bu olaya karışanlar ne üzücüki KIRIKKALENİN böyle kötü bir durumda adının geçmesi çok üzücü

Anahtar Kelimeler: olmadan açılmaz!

Kart olmadan kapı açılmaz!

TACİZ İDDİASINA OTEL YÖNETİMİNDEN JET YANIT

TACİZ İDDİASINA OTEL YÖNETİMİNDEN JET YANIT

Kart olmadan kapı açılmaz!

Kırıkkale’de faaliyet gösteren bir otelde yaşandığı iddia edilen taciz olayıyla ilgili bir açıklama yapan otelin Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Algül, “Koridordaki kamera bozuk ve korona yüzünden kimse gelip yapmadı. Gerçekten biz de mağdur olduk. Bildiğim tek şey bu oda kart olmadan açılmaz" ifadelerini kullandı.

Algül açıklamasında, Kırıkkale'de 2015 yılından bu yana faaliyet gösteren otellerinin 4 yıldızlı olup, her şeyden önce bir aile ortamının rahatlığı ve huzurunu sağlamayı şiar edindiklerine dikkat çekerek, "Saat 02.42 saatinde söz konusu otel misafirimiz ile diğer otel misafirimiz arasında yaşanan talihsiz olay bizi ziyadesiyle üzmüştür. Otelimizde daha önce bu ve buna benzer herhangi bir tatsız olay yaşanmamıştır. Olay üzerine emniyet birimlerine anında bilgi verilerek olay yargı merciilerine intikal etmiştir, tahkikat aşamasındadır. Bu bağlamda otelimiz üzerine düşen sorumluluğu en hızlı şekilde yerine getirmiştir. Bu vesileyle tekrar misafirimize, yaşanan bu talihsiz olay nedeniyle üzüntümüzü belirtmek isteriz. Ancak yargıya intikal etmiş olan bu konu sosyal medyada işletmemize ve emniyet güçlerine yapılan gerçeklerle örtüşmeyen karalamalar ve haksız ithamlarla ilgili hukuki haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz" ifadelerini kullandı.

İddiaya göre, Ankara'da yaşayan elektrik-elektronik mühendisi Kardelen Kamışlı, her gün iş için Kırıkkale'ye gidip gelen bir vatandaş ve 7 Eylül'de yorgun olduğu için kentte 1 geceliğine otelde kalıyor. Kamışlı’nın o gece yaşadıklarına dair iddiaları ise şöyle: belirterek, başına gelen olayı şöyle: "Saat 02.40- 02.50 civarında bir anda uyandım ve yatağımda daha önce hiç tanımadığım ve görmediğim bir adamın oturup bana baktığını gördüm. Ne kadar süredir orada olduğu hakkında bir bilgim olmamakla beraber gözlerimi açtığımda şahsın beni izlediğini gördüm. Anın şoku ve korkusuyla 'Sen kimsin, burada ne işin var?' diye bağırdım; fakat yaşadığım korkudan dolayı olduğum yerden kalkamadım. Bana 'Sen Nurbanu’nun arkadaşısın, seninle bir şey konuşmam lazım' dedi; ama ben hayatım boyunca Nurbanu adında herhangi bir kişiyle iletişim bile kurmadım. 'Nurbanu kim? Çık git odamdan' diyerek kendimden uzaklaştırmaya çalıştığım bu kişi yaptığı taciz yetmezmiş gibi bir de küstahça, 'Senden bir sigara aldım, onu içip gideceğim' dedi. 'Defol git' diye bağırdığım sırada hala yaşanılan olay normalmiş gibi ayakkabısını çıkartarak yastığımın olduğu yere koydu. Valizimin üzerinde bana ait olmayan bir ceket olduğunu da gördüm. Bunların yaşandığı saniyelerde korkudan hareket edememiştim; fakat ayakkabısının çıkmasıyla birlikte olayın farklı bir yere evirileceğini düşünüp olduğum yerden bir hışımla kalktım ve otel resepsiyonunu aramak için elimi, otel odasında bulunan telefona uzattım."

Söz konusu kişinin bu sırada kolundan tuttuğunu ifade eden Kardelen Kamişli, "Kolumu çektim ve resepsiyonu aradım. Şahıs bavulumun üzerindeki ceketini de alarak odamdan kaçarak uzaklaştı. Resepsiyon görevlisine olayı kapı eşiğinde anlattıktan ve görevli gittikten saniyeler sonra kapım tekrar çalındı ve görevlinin tekrar geldiğini düşünerek kapıyı açtım. Odamdan çıkmadan koridor devamına baktığımda kolon arkasından 'sessiz ol' anlamında işaret yapan bu adamı tekrar gördüm. Hemen kapımı kilitledim ve polisi aradım. 155’i aradığımda 'Rüya görmüş olabilirsiniz hanımefendi, emin misiniz?' sorusu ile karşılaştım. Zaten olayın korkusu ve gerginliği üzerimdeyken bir de böyle bir şeyle itham edildim. Emin olduğumu ve ekiplerin acilen otele gelmesini istedim" ifadelerini yazdı.

Kardelen Kamişli, polis ekiplerini beklerken aynı kişinin tekrar odasının kapısını çaldığını anlatarak şöyle devam etti: "Şahsın bu süreçte odamın kapısını bir kez daha tıklatması üzerine odamdan çıkamadım ve bu korkuyla odamda hapis kaldım. Kısa bir süre içerisinde ekibin gelip gelmediğini öğrenmek için resepsiyonu aradığımda ekibin geldiğini ve şahsın götürüldüğünü ilettiler. Bunun üzerine kamera kaydını görmek istediğimi ileterek hapis kaldığım odadan sonunda çıkabildim ve lobiye indim. Ekibi beklerken lobide bulunan 2 erkek şahsın da odasına girildiği ve birine yumruk atılırken diğerinin odasında şahsın gömleğini çıkarttığını belirttiler. Erkek misafirlerin şikayetçi olmayacağını söylemeleri üzerine ‘Nasıl şikayetçi olmazsınız, başınıza daha ne gelmesi gerekiyordu?’ dedim ve şikayetçi olacağımı belirttim."

Kardelen Kamişli, polisin gelip şahsı alıp ekip aracına bindirdiğini, ancak daha sonra 'Sizi barıştıralım' dediklerini ileri sürerek, "Ekip amirine 'ne barışması memur bey, neden bahsediyorsunuz, şikayetçiyim şahıstan’ diyerek bu saçma tavra son verilmesini istedim. Şahsın 2 arkadaşı, 'Alkollü ne yaptığını bilmiyor, şikayetçi olmayın'. dedi. 'Alkolün hafifletici neden olduğu' günümüzde; kimseyi rahatsız etme ve taciz etmenin bahanesi olamayacağını, şahıstan ve güvenliğimi sağlayamayan otel yönetiminden ayrı ayrı şikayetçi olacağımı ve gerek maddi gerek manevi gerekse idari yaptırımların her türlü biçimde uygulanması için sürecin asla ve katiyen takibini bırakmayacağımı dile getirdim. Emniyet’e verdiğim şikâyet tutanağı ve ifademin ötesinde bizzat kendim ayrı olarak Kırıkkale Adliye Sarayı’na giderek Cumhuriyet Başsavcılığı’na da şikayet dilekçemi ulaştırdım. Hukuki süreci başlattım ve hiçbir şekilde bunun peşini bırakmayacağım" ifadelerini kullandı.

Kardelen Kamişli'nin şikayeti üzerine gözaltına alınan ve sevk edildiği mahkemece serbest bırakılan S.M.S.'nin de otelde Kardelen Kamişli ile aynı katta kaldığı belirlendi. Polis, şüphelinin odaya nasıl girdiğini araştırıyor.

Öte yandan konuya ilişkin bir açıklama yapan Kırıkkale Valiliği, Kardelen Kamişli'nin paylaşımı üzerine yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Kardelen Kamişli isimli şahsın kalmakta olduğu otel odasına 07/09/2020 günü gecesi tanımadığı bir erkek şahsın girmesi olayı ile ilgili olarak aynı gece şüpheli şahıs tespit edilerek yakalanmış otel görevlisi de dahil olmak üzere 2 şahsa şüpheli sıfatıyla adli işlem başlatılmıştır. Kardelen Kamişli'nin sosyal medya platformlarından paylaştığı diğer iddialarla ilgili de gerekli idari inceleme Valiliğimizce başlatılmıştır. Kardelen Kamişli'ye geçmiş olsun dileklerimizle birlikte, gerekli tüm işlemlerin hassasiyetle yerine getirilmekte olduğunun bilinmesi kamuoyuna duyurulur" ifadeleri kullanıldı.

Otelin yönetim kurulu başkanı Gökhan Algül de konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Algül açıklamasında, Kırıkkale'de 2015 yılından bu yana faaliyet gösteren otellerinin 4 yıldızlı olup, her şeyden önce bir aile ortamının rahatlığı ve huzurunu sağlamayı şiar edindiklerine dikkat çekerek, "Saat 02.42 saatinde söz konusu otel misafirimiz ile diğer otel misafirimiz arasında yaşanan talihsiz olay bizi ziyadesiyle üzmüştür. Otelimizde daha önce bu ve buna benzer herhangi bir tatsız olay yaşanmamıştır. Olay üzerine emniyet birimlerine anında bilgi verilerek olay yargı merciilerine intikal etmiştir, tahkikat aşamasındadır. Bu bağlamda otelimiz üzerine düşen sorumluluğu en hızlı şekilde yerine getirmiştir. Bu vesileyle tekrar misafirimize, yaşanan bu talihsiz olay nedeniyle üzüntümüzü belirtmek isteriz. Ancak yargıya intikal etmiş olan bu konu sosyal medyada işletmemize ve emniyet güçlerine yapılan gerçeklerle örtüşmeyen karalamalar ve haksız ithamlarla ilgili hukuki haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz" ifadelerini kullandı.

Algül, "Kart raporlarını inceledim, ancak Kardelen Hanım'ın odasını sadece kendisinin kullandığı kart açmış. Kapıda bir zorlama darbe var mı diye baktırdım. Oda 2'nci kattaydı. Bunu yapan kişi de aynı koridordaki odada kalıyor. Koridordaki kamera bozuk ve korona yüzünden kimse gelip yapmadı. Gerçekten biz de mağdur olduk. Bildiğim tek şey bu oda kart olmadan açılmaz" ifadelerini kullandı.