1

Ahilik Haftası “sessizce” kutlanıyor

2

Yahşihan Belediyesinden örnek “Türkçe” kararı

3

Kırıkkale’yi “görmeye değer”

4

Zaferin 949. yılında Kırıkkale de yerini aldı

5

Tarihi eser kaçakçılarına aman yok!

6

Çaşnigir yeniden ziyarete açıldı

7

Büyüklerimizi ihmal etmeyelimİstiklal Marşı, bağımsızlığımızın ilan metnidir

“MEHMET AKİF ERSOY, İSTİKLAL MARŞINI, İÇİNDE TAŞIDIĞI İMAN VE VATAN SEVGİSİYLE KALEME ALMIŞ VE ANADOLUYU VATAN KILAN RUHU MARŞIMIZA YANSITMIŞTIR."

İstiklal Marşı, bağımsızlığımızın ilan metnidir

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşını, içinde taşıdığı iman ve vatan sevgisiyle kaleme almış ve Anadoluyu vatan kılan ruhu marşımıza yansıtmıştır. Millet olarak biz de bağımsızlığımızın sembolü olan marşımızı benliğimize işlemiş bulunmaktayız. İstiklal Marşımız, Türkiye’nin her bir köşesinde bu milletin, bu toprakların ilelebet varlığını sürdürmesi dünyaya ilan edilmiş bir nişane metnidir.”

“Merhum milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi, ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyorum. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 99'uncu yıldönümünde, Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, gazilerimize de Allah’tan acil şifalar diliyorum.”