1

BEKLENTİMİZ İKİNCİ YARIYILDA YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİLMESİDİR

2

185 KÖYÜN İHTİYACINA ULAŞACAĞIZ

3

KIRIKKALESPORA YENİ TRANSFER

4

YABAN HAYVANLARI İÇİN 100 DEĞİŞİK NOKTAYA YEM BIRAKILDI

5

SÖZ VERDİK, SÖZÜMÜZÜ TUTUYORUZ

6

36 SUÇTAN ARANAN ZANLILAR KIRIKKALE POLİSİNDEN KAÇAMADI

7

1407 ÇİFT EVET DEDİAnahtar Kelimeler: gönüllü karantina…

İşte bu gönüllü karantina…

DEVLET, BÜYÜKAFŞAR’DA KARANTİNA KARARI ALINCA KOMŞU KÖY KÜÇÜKAFŞARLILAR DA GÖNÜLLÜ KARANTİNA İLAN ETTİLER

DEVLET, BÜYÜKAFŞAR’DA KARANTİNA KARARI ALINCA KOMŞU KÖY KÜÇÜKAFŞARLILAR DA GÖNÜLLÜ KARANTİNA İLAN ETTİLER

İşte bu gönüllü karantina…

Delice’nin Küçükafşar Köyü Muhtarı Suna Yalçın, koronavirüsün köylerine bulaşmasını önlemeye yönelik aldığı tedbirle gündeme oturdu. Yalçın, köyün giriş ve çıkışını traktör römorklarıyla kapattı.

Küçükafşar Köyü Muhtarı Suna Yalçın, gazetecilere yaptığı açıklamada, virüs ortaya çıktıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın uyarılarını dikkate alarak köyün girişine "Seyyar satıcılar, hurdacılar ve dilenciler giremez" yazılı tabela astığını da hatırlattı.

Tabelaya çok fazla riayet edilmediğini, köye seyyar satıcıların ve hurdacıların girmeye devam ettiğini beyan eden Yalçın, şöyle konuştu: "Ben de sonunda köyün girişini römorkla kapatma gereği duydum. Komşu köyümüz olan Büyükafşar karantina alında ve hastalarımız var. Buradan oraya gidilmemesi için elimden geleni yapıyorum. Virüsün köye gelmemesi için de günde 3-4 kez anonsla uyarıyoruz. Köylülerimiz de uyarılarımıza dikkat ederek dışarı çıkmadılar. Kapılarını tek tek dolaşarak bir ihtiyaçları varsa onları gideriyorum ve evlerinde kalmalarını söylüyorum. Bir aydır da vatandaşlarımız sokağa çıkmıyor."

Yalçın, köylülerin bu uygulamayı ve uyarıları anlayışla karşıladıklarının altını çizerek, köylülerin bu tavrından çok memnun olduğunu kaydetti. Köylünün sağlığı için uğraştığını ve kendilerinin de bunu bildiklerini ifade eden Yalçın, "Köyümüz 52 hane ve kendi kendimizi izole ediyoruz. Karantina yok ama kendimizi korumak zorundayız. Bir muhtar olarak görevimi yapmak zorundayım. Onlara karşı bir sorumluluğum var. Bunu yapmaya çalışıyorum. Köydeki vatandaşlarımızın çoğu yaşlı ve onlar bizim büyüklerimiz, atalarımız. Onlara her türlü yardımcı olacağız" diye konuştu.