1

Gaziler, yasada değişiklik istiyor

2

SULAKYURT'TA İÇKİ İMALATHANESİNE JANDARMA BASKINI

3

YAHŞİHAN'A 3,5 MİLYONLUK YATIRIM

4

Cennet vatanımız şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir

5

YİNE GÜNE KADIN CİNAYETİ İLE UYANDIK

6

Vali Sezer, başarılı öğrencileri ağırladı

7

Sulakyurt'ta toplantı makamda değil açık alanda yapıldıAnahtar Kelimeler: “Kepçeyi” Türkyılmaz vurdu

İlk “Kepçeyi” Türkyılmaz vurdu

YAHŞİHAN’DA BİR PARK PROJESİ DAHA HAYATA GEÇİYOR

YAHŞİHAN’DA BİR PARK PROJESİ DAHA HAYATA GEÇİYOR

İlk “Kepçeyi” Türkyılmaz vurdu

Yahşihan Belediyesi tarafından Bayraktepe Mahallesi 390. Sokakta yapımı planlanan park projesi hayata geçiyor. Asude ve Nilüfer Sitelerinin arasındaki alana yapılacak olan park projesinde Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz iş makinesine binerek belediye personeli ve ekipmanlarıyla çalışmalara başladı.

Park Projesi hakkında bilgi veren Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, bin 190 metrekare yeşil alan üzerinde, 110 metrekare fitness grubu, 1 adet futbol sahası, 1 adet basketbol sahası, kamelyalar ve bankların bulunacağı parkın bölgede güzel bir görüntü sağlayacağını belirtti. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz konuşmasının devamında, "Yahşihan ilçemizde Asude ve Nilüfer Sitelerinin arasındaki alana yapılacak olan park projemiz, 30 Ağustos tarihinde bitirilmesi düşünülmüş, ancak Covid-19 salgını yüzünden planlanan sürede yapılmayıp ertelenmişti. Biz d eyeni hedef olarak 29 Ekim tarihinde bitirip hizmete sunmayı kararlaştırdık. Halkımızın 1 kuruşunu dahi vatandaşımızın yararına olmayan işlerde harcamayacağız. Söz verdiğimiz gibi çok çalışacak, gönüller kazanacağız. Yahşihan halkı en iyisini hak ediyor” dedi.

Yahşihan Belediye Başkan Yardımcısı A. Cemil Şerbetçioğlu ve Yahşihan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Erol Lüy’ün de katıldığı hafriyat çalışmasında tüm işlerin titiz bir şekilde yürütülerek Yahşihan ilçesine güzel bir parkın daha kazandırılacağı müjdesi verildi. Ailelerin birlikte vakit geçirebileceği, dinlenebileceği, aktivite yapabileceği, içlerinde oturma alanlarının ve ağaçların bulunacağı park projesi bölge sakinlerinin nefes alabilecekleri ve çocukların güvenli zaman geçireceği bir yer olacak.