1

AK PARTİ KIRIKKALE İL BAŞKANLIĞINA MUSTAFA KAPLAN SEÇİLDİ

2

AK Parti İl Başkanı belli oldu

3

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLDİ

4

KIRIKKALE’NİN DEVAYA İHTİYACI VAR.

5

KEMAL BÜLBÜL’E HADDİNİ BİLDİRDİK

6

KIZILIRMAK KURUYOR, BALIKLAR ÖLÜYOR

7

İNCE, ‘ERKEN SEÇİM’ ÇAĞRISINI DESTEKLİYORUMİktidar, insanı baş tacı yapan bir anlayışı temel almalıdır

"İNSAN HAKLARI GÜNÜ SIRADAN BİR PROGRAM OLMAMALI"

İktidar, insanı baş tacı yapan bir anlayışı temel almalıdır

CHP Merkez ilçe Başkanı Yücel Kızık, iktidarların insana odaklanan, insanı baş tacı yapan bir anlayışı temel alması gerektiğini belirterek, "Cinsiyeti, eğitimi, makamı ve rütbesi ne olursa olsun, herkes eşittir ve temel haklara sahip olmalıdır" dedi.

10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ

İlçe Başkanı Yücel Kızık, 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi´nin kabulünden 68 yıl geçmesine karşın, başta Irak ve Suriye olmak üzere terör ve savaşların neden olduğu yıkımlarla insanlığın bir felakete sürüklendiğini ifade etti. Kızık, "Bugün ne yazık ki, Irak ve Suriye halkının gerek savaş ortamında yaşanan katliamlar gerekse Avrupa kapılarında maruz kaldığı kötü muamelenin sıradanlaştığı acılar, tarihin en karanlık dönemlerinden birini yaşatmaktadır. Büyük insanlığın ortak birikiminin ve geleceğinin maruz kaldığı bu vahşet ve saldırılar, insanın, hakları ile birlikte yok sayıldığı en trajik döneme neden olmaktadır. Ülkemizde bu anlamda terör saldırılarından zarar görmekte, yurttaşlarımız ve güvenlik güçlerimiz şehit olmakta, insanlarımız evlerini, barklarını, yurtlarını terke zorlanmaktadır. Yine işkencenin, kötü muamelenin gündemden düşmediği, kadına ve çocuklara yönelik şiddetin artarak devam ettiği, çocuklarımızın ihmal ve sorumsuzlukla hayatlarının baharında facialarda kurban gitmesi hepimizi büyük üzüntülere sevk etmektedir. Bu durum maalesef insanın ve temel haklarının istismar boyutunu tüm çıplaklığı ile gözler önüne sermektedir" dedi.

"İNSAN HAKLARI GÜNÜ SIRADAN BİR PROGRAM OLMAMALI"

İnsan haklarının her toplumun, toplumu düzenleyen kuralların başında gelmesi gerektiğini vurgulayan Kızık, "Kökeni, inancı, dili, düşüncesi, cinsiyeti, kültürü, ekonomik ve sosyal statüsü ne olursa olsun her bir insan bir diğeri karşısında eşittir. Bu nedenle insan hakları günü, yıldönümlerinde, toplantı ve protokol konuşmalarında geçiştirilen sıradan bir program olmamalıdır. İktidarlar, kamuyu düzenleyenler, onu koruyan yöneticiler ve her birimiz insana odaklanan, insanı baş tacı yapan bir anlayışı temel almalıyız. Cinsiyeti, eğitimi, makamı ve rütbesi ne olursa olsun, herkes eşittir ve temel haklara sahip olmalıdır. Bu anlayış ile insanı insan gibi gören onu bir kimlik ya da kalıba sıkıştırmadan, kategorize etmeden, kimliklerini ve statüsünü görmeden, göstermeden sadece insan olarak kabul edelim" ifadelerini kullandı.