1

RAMAZAN AYI HUZURA VESİLE OLSUN

2

PARKİNSON HAREKET BOZUKLUĞU İLE BAŞLAR

3

11 KİŞİYE 31 BİN 927 TL CEZA

4

DERNEK BİNASINDA KUMAR OYNADILAR

5

ALT GEÇİT AKTİF HALE GETİRİLDİ

6

VALİ SEZER ÇALIŞTAY’A KATILDI

7

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEİDDİA EDİLEN ŞAHSIN PARTİMİZLE İLGİSİ YOKTUR

PARTİMİZDE GÖREV ALMADI

CHP Kırıkkale İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, bazı görsel ve yazılı basında, CHP Kırıkkale Gençlik Kolları üyesi olduğu iddia edilen N.E.Y. isimli şahsın bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğuna dair haberler paylaşıldığını ve bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

Bozdağ, "Cinsel istismar suçundan yargılanarak ceza aldığı söylenen şahıs yaklaşık olarak 2 - 2,5 yıldır İstanbul ilinde ikamet etmektedir. Bu sürede ve daha öncesinde Adı Geçen Şahıs Partimizin Hiçbir Organında Görev Almamıştır. Hiçbir zaman da partimizin çalışanı olmamıştır. Adı geçen şahsın hakkında yargılama yapıldığından dahi, fiilen İstanbul’da ikamet etmesi nedeniyle, ancak Ocak ayının başında tarafımızca haberdar olunmuştur. Bu şahsın İstanbul iline gittikten sonra resmi ikametini değiştirmemesi nedeniyle Kırıkkale üyesi olarak göründüğünün tarafımızca tespit edilmesi üzerine, CHP Kırıkkale Merkez ilçe yönetim kurulu tarafından 06.01.2021 tarihinde yapılan toplantıda alınan karar ile adı geçen şahıs disiplin kuruluna sevk edilmiştir.Disiplin kurulumuzun yapmış olduğu araştırma sonucunda, adı geçen şahsın cinsel istismar iddiası nedeniyle tutuklu bulunduğu haricen öğrenilmiş, bunun üzerine başkaca bir araştırma dahi yapılmaksızın 25.01.2021 tarihli İl Disiplin Kurulu toplantısında, ilgili şahsın partiden ihracına karar verilmiştir.Yaşanan bu süreç, her zaman olduğu gibi yandaş basın ve trol sosyal medya hesapları tarafından kötüye kullanılmış, şahıs sanki partimizde gençlik kollarında ya da yönetim kurullarında üyeymiş gibi bir algı yaratılmaya çalışılmıştır. Bu şahısla ilgili biraz araştırma yapan herkes, şahsın Kırıkkale ilinde ikamet ettiği dönemlerde bazı basın kuruluşları adına çalıştığını, çeşitli kişilerle röportaj yaptığını, taraftar gruplarına dahil olduğunu, şehre gelen farklı siyasi partilerden isimlerle fotoğraflarının olduğunu görebilecektir. İşlediği suç herkeste olduğu gibi tüm Kırıkkale örgütümüzde de tiksinti yaratmış olan bu şahsın partimizle adını anarak partimizi bu konu üzerinden yıpratmaya çalışmak, en hafif tabirle “ahlaksızlıktır, şerefsizliktir.”dedi.

"Dernek ve vakıf yurtlarında sistematik çocuk istismarları hakkında “bir kereden bir şey olmaz” diyenleri dün himaye etmeye çalışanlar, bugün “Partimizden İhraç Ettiğimiz” bir şahıs üzerinden, kişi sanki “partinin çalışanıymış” gibi algı operasyonu yapmaktadırlar. Siyasi partileri bu tür tatsız olaylarda yargılarken, parti üyelerinin işledikleri suçlar üzerine, bu eylemleri parti organlarınca öğrenildiğinde himaye edilip edilmedikleri gerçek kıstas olmalıdır. Bu yönüyle değerlendirildiğinde, yargılandığından dahi Ocak ayında haberdar olduğumuz bir üyenin, öğrenilir öğrenilmez ihraç edilmesine rağmen partimiz hakkında yapılan bu karalama kampanyasını yürütenler hakkında da yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız.Bu çerçevede, belirli odaklar tarafından yönlendirilen ve “yalan haber” yapmaktan hiç çekinmeyen, basın ve yayın organı olarak dahi kabul edilmemesi gereken kaynaklardan alınan haberlere itibar edilmemesi gerektiğini, adı geçen şahsın partimizde hiçbir dönem hiçbir organda görev almadığını, parti üyeliğinden ise 25.01.2021 tarihli disiplin kurulu kararıyla ihraç edilmiş olduğunu, basının ve kamuoyunun takdirine, vicdanına sunuyoruz. ''dedi.