1

İYİ PARTİ ERKEN SEÇİME HAZIR

2

CHP EKONOMİ'Yİ MASAYA YATIRDI

3

AK PARTİ'DE GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

4

AK PARTİ KIRIKKALE İL BAŞKANLIĞINA MUSTAFA KAPLAN SEÇİLDİ

5

AK Parti İl Başkanı belli oldu

6

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLDİ

7

KIRIKKALE’NİN DEVAYA İHTİYACI VAR.İcra İlanları, Anadolu Basının can suyudur

BASIN KURULUŞLARI EKONOMİK SIKINTILARLA EZİLİYOR

İcra İlanları, Anadolu Basının can suyudur

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Yeni Yargı Reformu paketinde yer alan ?İcra ilanlarının gazetelerde yayınlanmamasına? yönelik yasa tasarısının Anadolu basınını ve çalışanlarını zor duruma düşüreceğini belirterek, ?İcra İlanları, Anadolu Basının can suyudur? ifadesiyle söz konusu tasarının geri çekilmesi gerektiğini söyledi.

ANADOLU BASINININ SESİ VE NEFESİ KESİLİR

Yeni Yargı Reformu paketinde yer alan ?İcra ilanlarının gazetelerde yayınlanmamasına? yönelik yasa tasarısının Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) kanunlaşması durumunda, Anadolu Basınının yalnızca sesinin değil nefesinin de kesileceğine dikkat çeken CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, ?Basın İlan Kurumunun (BİK) önemli bir gelirinden yerel gazeteleri yoksun bırakamazsınız, bırakmamalısınız. Yerel Basın demokrasi kültürünün sigortası konumundadır. Yerel gazeteler için resmi ilan statüsünde olan ve yerel gazetelerde yayınlanması zorunluluğu bulunan icra ilanları can suyudur. Can suyunun keserseniz, yüzlerce hatta binlerce gazeteciyi ve basın çalışanını zor duruma sokmuş, hatta işsiz bırakmış olursunuz? dedi.

BASIN KURULUŞLARI EKONOMİK SIKINTILARLA EZİLİYOR

Yerel Basın kuruluşlarının ekonomik sıkıntılar altında ezildiğini ve ayakta kalma mücadelesi verdiğini hatırlatan Önal, ?Zaten bugün yerel gazete sahipleri ayakta durabilmek için yoğun mücadeleler vermektedir. Kâğıt ve baskı masraflarının, ekonomik sıkıntıların altında yeterince ezilmektedir. Baskı masraflarını birleşmeler yoluyla azaltma yoluna gitmektedirler. Bu yüzden birçok gazete kapanmıştır. Yerel Basının sesinin kesilmesi demek Türkiye´de demokrasi kültürünü baltalanması demektir. Burada en büyük zararı siyaset ve siyasetçilere verecektir. Hepimizin, Yeni Yargı Reformu paketinde yer alan ?İcra ilanlarının gazetelerde yayınlanmamasına´ yönelik yasa tasarısına karşı çıkması gerekmektedir. Siyaset temsilcilerinin en çok sesini duyurduğu yer bölgelerinde bulunan yerel basındır? ifadelerinde yer verdi.

ANADOLU BASINININ YOK EDİLMESİNE SEYİRCİ KALAMAYIZ

Gazetecilerin işsiz kalmasına seyirci kalmayacaklarını ifade eden Önal, ?Anadolu basınının can suyunun kesilmesine, basın mesleğimizin yok edilmesine, yerelde yüzlerce gazetecinin işsiz kalmasına seyirci kalmamız mümkün değildir. Kırıkkale´yi ve temsilen, Kırıkkale basının yanında olduğumu, basın mensuplarına her türlü desteği vereceğimi, TBMM´de gündeme taşıyacağımı buradan bildirmek isterim? dedi.