1

ÇİFTÇİYE 109 MİLYON TL DESTEK

2

9 FUTBOLCUNUN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

3

553 ADET CİNSEL İÇERİKLİ ÜRÜN ELE GEÇİRİLDİ

4

SIKI DENETİM BAŞLADI

5

YİH’E YENİ SOLUNUM CİHAZLARI ALINDI

6

SULAKYURT’TA DERE YATAKLARI YENİLENİYOR

7

BORÇLARINIZI YAPILANDIRINBİSİKLETİNİ AL, "TURKUAZ BİSİKLET YOLUNA" GEL

Kırıkkale’de, Türkiye’nin en uzun bisiklet yolunu olan ‘Turkuaz Bisiklet Yolunda’ Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümü dolayısıyla 29 Ekim bisiklet turu etkinliği gerçekleştirilecek.

Kırıkkale Valiliğinin başlattığı çalışma sonrasında bisiklet yolu tamamlanan, diğer çalışmaların devam ettiği Yeşil Vadi rekreasyon alanında ilk etkinlik anlamlı bir günde gerçekleşiyor. 22 Kilometrelik uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun bisiklet yollarından birisi olan Turkuaz Bisiklet Yolunda, Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında bisiklet turu gerçekleşecek. Etkinlik, Pandemi dolayısıyla kalabalık ortamlara giremeyenler için farklı bir kutlama etkinliği olacak.

Düzenlenecek etkinliği Kırıkkale Valiliği sosyal medya hesabından duyurdu. Bisiklet severlere çağrıda bulunan Valilik “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu Etkinliği. Haydi, bayrağını ve bisikletini al Turkuaz Bisiklet Yolunda buluşalım.  Başlangıç yeri, Yeşil Vadi Spor Alanı, bitiş Oba Köy, Saat:13.00. Maske ve mesafeye dikkat!” ifadelerine yer verdi. Koronavirüs salgını dolayısıyla her türlü tedbirin alındığı, katılımcıların etkinliğe maskesiz girmelerine izin verilmeyeceği öğrenildi.

Yahşihan ilçesi sınırları içerisinde Kızılırmak kenarı boyunca Yahşihan Demiköprü’ye kadar uzanacak olan projede vitamin barlar, piknik alanları, yürüyüş yolları, restoranlar, çocuk parkları olacak. Ayrıca söz konusu alanda 22 kilometrelik uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun bisiklet yollarından birisi bulunuyor. Bisiklet severler nehir boyunca doğal güzellikler eşliğinde bisiklet sürmenin keyfini yaşayacak. Güvenliğin üst düzeyde olacağı Yeşil Vadi’ye gelen aileler huzur içinde zaman geçirebilecek. Golf arabaları ve ATV’lerle bölge de devriye gezecek olan güvenlik görevlileri, amacı dışında giriş yapmak isteyenlere izin vermeyecek.