1

Sizlerin hakkınız yenmez, yedirilmez

2

Kurban Bayramınız kutlu olsun

3

Bayramı, sağlığımıza dikkat ederek kutlayalım

4

Bayram hazırlıkları tamam

5

Yahşihan’da mezarlık bayrama hazır

6

Kırıkkale için görüş alışverişinde bulundular

7

VALİ SEZER, GERİ GÖNDERME MERKEZİNİ ZİYARET ETTİAnahtar Kelimeler: HAVAŞ artık Kırıkkale'

HAVAŞ artık Kırıkkale'de

KIRIKKALE-ESENBOĞA ARASI SERVİS BAŞLIYOR

KIRIKKALE-ESENBOĞA ARASI SERVİS BAŞLIYOR

HAVAŞ artık Kırıkkale'de

Kırıkkale ile Ankara Esenboğa Havalimanı arası ulaşımda yaşanılan problemler hakkında Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden gelen talepler doğrultusunda yapılan girişimler sonucu HAVAŞ yetkilileriyle yapılan anlaşmayla, artık Kırıkkale-Esenboğa-Kırıkkale servisleri başlıyor.

Şubat ayında Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek Genel Sekreter Ahmet Şerbetçioğlu ile şehrin potansiyeli konusunda görüşen HAVAŞ Ankara İstasyon Müdürü Fatih Aydın, Kırıkkale TSO üyesi turizm firmalarını da ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldı.

Hava alanıyla Kırıkkale arasında ulaşımın en kolay ve hesaplı hale getirilmesi için gerekirse zarar etmeyi göze alarak talebi yerine getirmeye çalışacaklarını ifade eden Aydın, servisin faaliyete geçmesi durumunda durak olarak kullanılabilecek noktaları da gezerek notlar aldı.

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasının daveti üzerine geldikleri Kırıkkale’de yaptıkları görüşme ve gözlemlerde oluşturacakları raporu Genel Müdürlüğe ileteceklerini ifade eden Aydın, Genel Müdürlüğün vereceği karar doğrultusunda Kırıkkale Esenboğa arası yolcu taşımacılığına başlanabileceğini söylemişti.

HAVAŞ’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada Kırıkkale’den 05.00, 09.00, 13.00, 17.00, 20.00 saatlerinde kalkacak olan servisler, Esenboğa Havaalanından Kırıkkale’ye 00.00, 08.00, 12.00, 16.00, 20.00 saatlerinde dönecek ve günde 5 kez yolcu taşıyacak.

Emniyet Müdürlüğü Karşısı Eski Valilik Protokol Girişinden hareket edecek olan servisler, sadece hareket noktasında ve üniversite girişinde yolcu indirip bindirecek. Ayrıca Esenboğa Havaalanına yolculuk ücreti 35 TL olacak.