1

HES UYGULAMASINDA YAKALANDILAR

2

SİFTAH BİZDEN BEREKET ALLAH'TAN

3

ÖĞRENCİLERE TABLET DAĞITILDI

4

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN İLK GÜNÜ

5

KÖY KÖY, DOLAŞIP ÖĞRENCİLERLE GÖRÜŞTÜLER

6

ESNAFLARA ACIMASIZ CEZALAR KESİLİYOR

7

OTOMOBİL METRELERCE SÜRÜKLENDİAnahtar Kelimeler: Hassasiyet safhada!

Hassasiyet had safhada!

JANDARMADAN KORONA DENETİMİ

JANDARMADAN KORONA DENETİMİ

Hassasiyet had safhada!

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında gerçekleştirilen denetimlerde 2 bin 670 kişinin kontrol edildiği bildirildi.

İçişleri Bakanlığının talimatı gereği Koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin sürdürülebilmesi amacıyla, Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince üç gün boyunca 18 ayrı yol kontrol noktasında eş zamanlı olarak denetimler gerçekleştirildi.

Kırıkkale Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereğince, kent genelinde yapılan denetimlerde ilçelerden geldikleri tespit edilen toplam 879 araç ile bu araçlarda seyahat eden 2 bin 670 kişinin Jandarma Asayiş Bilgi Sistemi (JABS) üzerinden Covid-19 hastası olup olmadıkları sorgulandı.

Covid-19 temaslısı ve izolasyonda bulunması gerektiği halde kendisine Sağlık Birimlerince tebliğ edilen izolasyon kurallarına uymadığı tespit edilen şahsa Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince 3 bin 150 lira idari para cezası uygulanırken şahıs, sağlık görevlilerince de tekrar evine gönderilerek takip altına alınması sağlandı.

Kolluk birimleri tarafından Sağlık Bakanlığı ile koordineli olarak bu yeni uygulama sayesinde Covid-19 hastası ve temaslısı olan tüm vatandaşların merkezi sorgulamaya tabi tutularak takip edildiği, bu sayede hastalığın yayılmasının önüne geçilebilmesi ve kurallara uymayan şahıslar hakkında da adli ve idari işlem yapıldığı belirtildi.