1

SUÇ MAKİNESİ YAKALANDI

2

BAKAN SOYLU ANNELER İLE GÖRÜŞTÜ

3

ESNAFIN SORUNLARI RAPOR EDİLDİ

4

"YA SEN" RAFLARDAKİ YERİNİ ALDI

5

BİZİM MÜCADELEMİZ BOZ TOPRAKLARIN YEŞERMESİ

6

KIRIKKALE BELEDİYESİNDEN İŞÇİLERİNE YÜZDE 20 ZAM

7

Cami cemaatine vaaz yerine AFAD eğitimi verildiAnahtar Kelimeler: GENÇLİK KAMPLARI DİNEK KURULACAK

GENÇLİK KAMPLARI, DİNEK DAĞI’NDA KURULACAK

Tarih ve kültürel değerlerin gün yüzüne çıkması amacıyla Kırıkkale Valiliği tarafından yapılan çalışmalar meyvesini veriyor.

Kırıkkale’nin en yüksek dağı arasında yer alan ve ismine türkülerin yakıldığı Dinek Dağı, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte kapılarını turizm odaklı hizmete sunacak. Bu kapsamda Kırıkkale Valiliği tarafından yapılan çalışmalar meyvesini verirken, bir sevindirici haberde Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık tarafından gençlere yönelik oluşturulan ve belirli bölgelerin tarih ve kültürünü tanıtmak amacıyla yapılan ‘Gençlik Kampları’ Dinek Dağı eteklerinde de kurulacak.

Konu hakkında açıklama yapan Vali Yunus Sezer, “Kırıkkale'mizin yeni çehresi, Dinek Dağı Atlı Safari ve Doğa Parkı içerisinde bulunan ve atlı sporların yapılabileceği açık ve kapalı at manejleri, atlı safari alanları, geleneksel okçuluk, çok amaçlı spor salonu, zipline, yürüyüş yolları, konaklama alanları ve antrenman sahalarının yer alacağı ve yılda ortalama 3 bin gencimizin konaklayabileceği Gençlik Kampı, Kırıkkale’ye çok yakışacak” dedi.

Adına türküler yakılan Dinek Dağı, ülkemizin dört bir yanından gelecek gençlerimizi ağırlayacak. Dinek Dağı Atlı Safari ve Doğa Parkı içerisinde yer alacak olan ve aynı anda 200 gencimizin, yılda ise ortalama 3 bin gencimizin konaklayabileceği Gençlik Kampımız. Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Kasapoğlu’na şükranlarımızı sunarız. Kırıkkale için her alanda çalışmalarımızı sergilemeye devam edeceğiz. Tarih ve kültür alanındaki çalışmalarımız daha da sürecektir” şeklinde konuştu.