1

Gaziler, yasada değişiklik istiyor

2

SULAKYURT'TA İÇKİ İMALATHANESİNE JANDARMA BASKINI

3

YAHŞİHAN'A 3,5 MİLYONLUK YATIRIM

4

Cennet vatanımız şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir

5

YİNE GÜNE KADIN CİNAYETİ İLE UYANDIK

6

Vali Sezer, başarılı öğrencileri ağırladı

7

Sulakyurt'ta toplantı makamda değil açık alanda yapıldı​Gençlerin projeleri ​şehre ilham verecek

​SAYGILI'DAN GENÇLERE BÜYÜK TEŞVİK

​Gençlerin projeleri ​şehre ilham verecek

​Kırıkkale Belediyesinin, gençlerin kent yönetimine katılımlarını sağlamak, kentte kendi gözleriyle gördükleri problem ve çözüm önerilerini bir proje kapsamında sunmalarını sağlamak için düzenlediği “Gençler Yönetiyor” Proje yarışmasında sona yaklaşılıyor.

​SAYGILI'DAN GENÇLERE BÜYÜK TEŞVİK

​Her defasında gençlerin sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda Kırıkkale'nin gelişimine katkı sağlamaları için onlara fırsat verilmesi fikrine önem verdiğini gösteren Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı'nın teşvikleriyle hayata geçirilen "Gençler Yönetiyor" proje yarışması kapsamında gençlerin hazırladıkları projeler, Kırıkkale Belediyesi hizmet binası girişinde kurulan özel masada kabul ediliyor. Kentte görülen problemler ve çözüm önerileri sosyal bilimler, eğitim bilimleri, kentleşme ve bilişim alanları gibi kategorilerden oluşabilecek projelerin son teslim tarihi 1 Mart 2020.

​GENÇLERİN PROJELERİNE SINIRLANDIRMA YOK

Gençlerin geniş bir bakış açısıyla projelerini hazırlamalarını isteyen Kırıkkale Belediyesi, proje konu başlıklarında gençlere oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. Gençler, ana kategoride, kentte görülen problemlere üretecekleri çözüm önerilerini hayata geçirecekleri projelerin yanı sıra, kentleşme, sosyal, eğitim ve bilişim projelerini de sunabilecekler. Katılımcıların yaş aralığının ise 16-30 arası olması gerekiyor.

​PROJELER ÖDÜLLENDİRİLECEK

Belirlenen konu başlıklarında gençler tarafından hazırlanacak projeler, alanlarında uzman komisyon üyeleri tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda ilk üç proje belirlenecek. Genel derecelendirmede birinci olacak proje sahibine 10 bin TL, ikinci olacak proje sahibine 5 bin TL, üçüncü olacak projeye ise 3 bin TL ödül verilecek. Alan derecelemede ise birinci olacak projeye 5 bin TL, ikinci olacak projeye 3 bin TL, üçüncü olacak projeye ise 2 bin TL ödül verilecek.