1

Gerekirse istifa ederim, siyaseti bırakırım

2

Refah gelecek, yüzler gülecek

3

İttifak olarak hayalimiz üç, hedefimiz iki milletvekili

4

Türkiye bu sistemden Biran önce kurtulmalı

5

MHP’de sert tartışmalar

6

Asgari ücretliden vergi alınmasın

7

Kılıçdaroğlu’nun çay sohbeti mitinge dönüştüAnahtar Kelimeler: Gazilerimize minnettarız

Gazilerimize minnettarız

Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de 19 Eylül Gaziler Günü çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de 19 Eylül Gaziler Günü çeşitli etkinlikler düzenlendi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği törende gaziler, vatan için her zaman göreve hazır olduklarını bir kez daha gözler önüne serdi.

ATATÜRK ANITINA ÇELENKLER SUNULDU

Vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak amacıyla gazilik onuru ve gururuna erişenleri günü 19 Eylül. Şehit kanlarıyla sulanan aziz topraklar için seve seve can vermeye hazır olan gaziler, vatan için daima göreve hazır olduklarını bir kez daha göstermiş oldu. Kırıkkale Valiliği’nce 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla anma programı düzenlendi.  Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında başlayan tören Atatürk Anıtına çelenk sunulması,  saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

AZİZ KAHRAMANLARIN ŞEREF GÜNÜ

Mühendis Teğmen Betül Savacı günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmanın ardından Kırıkkale Şehitliğinde devam eden program, saygı atışı ve akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Kırıkkale Şehitliğinde açıklamalarda bulunan Kırıkkale Vali Vekili Ahmet Sait Kurnaz şu ifadelere yer verdi; “19 Eylül, vatanı için canını ortaya koyarak savaşan ve gazilik onuruna erişen kahramanların şeref günüdür” dedi.

SAVUNMUŞ KAHRAMAN BİR MİLLETTİR

Kurnaz, “Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü uğrunda şehit olmayı göze almış kahraman gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin yaşayan abideleridir. Bu topraklar, canları ve kanları pahasına şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde vatan olmuştur. Milletimiz tarih boyunca esaret kabul etmeyen, bu uğurda gerekirse canını feda ederek vatanını her daim savunmuş kahraman bir millettir”

GAZİLERİMİZE ÇOK ŞEYLER BORÇLUYUZ

“Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu nedenle, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, ay yıldızlı al bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli bir vazifedir”

ŞEHİT KABİRLERİNE KARANFİL BIRAKTILAR

“Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mareşal Rütbesi ve Gazilik unvanının verilişinin yıl dönümünde, bütün Gazilerimizin “19 Eylül Gaziler Günü’nü” kutluyor, aileleri ile birlikte mutlu, huzurlu yarınlar diliyor, ebediyete irtihal edenleri rahmetle anıyorum” dedi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve akabinde İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar tarafından yapılan duanın ardından, Vali Vekili Kurnaz ve protokol üyeleri tarafından şehit kabirlerine karanfil bırakıldı.