1

Şehit yakınlarının duygusal ve mutlu günü

2

Kralların ressamı anıldı

3

Emekliler intibak yasası bekliyor

4

Keskin’de, aşure ikramı

5

Bahşılı'da lavanta hasadı yapıldı

6

Saygılı, çalışmaları yerinde inceledi

7

İmamlar Keskin'e veda ettiAnahtar Kelimeler: Gaziler yasada değişiklik istiyor

Gaziler, yasada değişiklik istiyor

Kırıkkale Terörle Mücadele Sırasında Yaralanıp Gazi Sayılmayanlar Derneği (TMYS) Şube Başkanı Cahit Altınbaşak, Gazilik Kanununda değişiklik yapılması gerektiğini söyledi.

Altınbaşak yaptığı açıklamada, Gazilik Günü'nün kendileri açısından büyük bir önem taşıdığını ve ilgili kanunlarda mutlaka değişikliğin yapılarak mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Sakarya Meydan Savaşı'nın kazanılmasının ardından Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verildiğini hatırlatan Altınbaşak, "Tüm gazilerimizin Gaziler Günü kutlu olsun. Gazilik Günü'nün verildiği tarih yardan ve serden geçildiği bir tarihtir. Bu tarih bir güneşin battığı, bir güneşin ise doğduğu, bir canın dağlar başında, savaş meydanlarında vurulup toprağın kara bağrına düşüp şehit olanların tarihidir. Bu tarih şehitlerin şahidi olan gazilerin tarihidir. Bu tarih dağlarda yaralanıp lakin elli yıl önce çıkarılan "Gazilik" yasasında maalesef santimle uzuvları ölçülen "Gaziliğe" gölge düşürülen bir yasadır. 3713 sayılı yasadan dolayı mağdur olan gazilerimize sonsuz selam olsun. Bu yasanın bir an önce düzeleceğine eminim. Vatan bir bütündür parçalanamaz. Gazinin santimi ve ölçümü olmaz. Tüm gazilerimizin Gaziler Günü'nü kutlarım." ifadelerini kullandı.