1

Fırtına çatı uçurdu

2

Çaycı gencin müzik tutkusu

3

YHT gelmez mi ola!

4

Sığınmacıların Ekmek mücadelesi

5

Polisten kaçamadılar

6

Bunu da gördük…

7

Bazı günler evime elim boş dönüyorumİLHAT
26.10.2020 20:34:30
hayret akparti il başkanı yokmuş. nasıl kaçırmış töreni.

Anahtar Kelimeler: GÜZEL BENİM KÖYÜM

EN GÜZEL KÖY BENİM KÖYÜM

Kırıkkale Valiliği tarafından köylerimiz daha yaşanabilir hale gelsin, vatandaşlar köylerine geldikleri zaman daha güzel standartlarda yaşasın diye başlatılan "En Güzel Köy Benim Köyüm" projesi hayata geçti.

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesine bağlı Bedesten Köyünde "En Güzel Köy Benim Köyüm" projesi büyük bir coşkuyla start aldı. Bedesten köyünde başlatılan projede evler yenileniyor, çeşmeler yapılıyor, yerler parke oluyor, çöpler toplanıyor ve kısacası köy bir değişim yaşanıyor. Köyde bu değişimle birlikte devlet, vatandaşlara şevkatli yüzünü bir kez daha gösterdi. Bu proje ile birlikte yaşama imkanı daha da fazlalaşacak. Hem köyden kente göçler engellenecek, hem de köylere tekrar dönüşler başlayacak.

Bedesten Köyü’nde gönüllülerle birlikte, programa katılanlar fırçayı ellerine alarak eski köy okulu boyadılar.  Pırıl pırıl yapılmaya başlanan okul, köylünün hizmetine sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can,  Bedesten Köyü’nün kendi köyü olduğunu belirterek, "Devlet ve hükümet sizlere hizmet etmek için var gücüyle çalışmaya devam ediyor. Bedesten demek çarşı ve pazar alanı demek. İnşallah köylerimizi daha da yaşanabilir bir alan oluşturmak için çalışıyoruz. Kırıkkale Valimiz Yunus Sezer, güzel işler yapıyor. Kendisine teşekkür ederim. Biz bu topraklar için varız. Korona Virüse rağmen hizmetlerimiz devam ediyor. Hepimiz biliyoruz ki halka hizmet Hakka hizmettir."

Bu memlekettin çok güzel olduğu vurgusunu yapan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, "Geçmiş dönemde buralarda atalarımız nakış nakış işleyerek güzel izler bırakmış. Bizlerde güzel izler bırakmak için buradayız. Bizler daha yaşanabilir bir ülke için çalışıyoruz. Köylerde metruh bina kalmayacak. Yaşlılarımızın evini boyayacak. Köy meydanı daha da güzelleşecek. Hemen hemen her yer faaliyete geçirdiğimiz kilit parke fabrikamızdan gelen kilit parkelerle döşenecek. Birçok köy tarlalarında poşetler görüyorum. Köy yerine atılan çöpler ve poşetler rüzgarın etkisiyle tarlaları kapılıyor. Çöp alanları yaparak buralara çöpler atılacak. Haftanın belli günlerinde çöpler alınacak. En güzel köy, benim köyüm projesi her hafta bir köyümüzde yapılacak."

Kırıkkale Vali Yarımcısı Yasin Özcan ise, köylerde hummalı bir çalışmanın başlayacağını belirterek, "İlk startı Bedesten köyünde başladık. Bu projede Kırıkkale Valiliği bünyesinde bütün birimler ortak çalışıyor. Köyümüzde köprü boyandı. 2 bin metrekare kilit parke döşendi. 4 yere güvenlik kamerası konuldu. Okul bahçesine kamelyalar yapıldı. Atatürk büstü yeniden onarıldı. Köye 7 adet çöp konteynırı konuldu. 4 virane ev yıkıldı. İmam evi yapıldı ve çalışmalarımız devam ediyor"  dedi.

Köy muhtarı Ahmet Gümüşbaş ise gelenlere teşekkür ederek, yapılan hizmetten dolayı duyduğu memnuniyetti dile getirdi. Proje açılışına Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’in yanı sıra AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Kırıkkale Vali Yarımcısı Yasin Özcan, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, il genel meclis üyeleri, il müdürleri ve köylüler katıldı.