1

SUÇ MAKİNESİ YAKALANDI

2

BAKAN SOYLU ANNELER İLE GÖRÜŞTÜ

3

ESNAFIN SORUNLARI RAPOR EDİLDİ

4

"YA SEN" RAFLARDAKİ YERİNİ ALDI

5

BİZİM MÜCADELEMİZ BOZ TOPRAKLARIN YEŞERMESİ

6

KIRIKKALE BELEDİYESİNDEN İŞÇİLERİNE YÜZDE 20 ZAM

7

Cami cemaatine vaaz yerine AFAD eğitimi verildiAnahtar Kelimeler: GÜZEL BENİM KÖYÜM

EN GÜZEL KÖY BENİM KÖYÜM

Kırıkkale’de vatandaşların yaşam standartlarının üst düzeyde tutulmasını sağlamak amacıyla Kırıkkale Valiliği koordinesinde başlatılan " En Güzel Köy Benim Köyüm " projesi ile tüm köyler güzelleştiriliyor.

Bu kapsamda Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ve beraberinde AK Parti Milletvekili Ramazan Can, Bahşılı Kaymakamı V. Bekir Yalçın, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara ve Meclis Üyeleri, Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Bahşılı ilçesine bağlı Çamlıca köyünde kilit parke döşediler, boya yaptılar ve ağaç diktiler.

Etkinlikte konuşan Vali Yunus Sezer “ ‘En Güzel Köy Benim Köyüm’ projesini Çamlıca köyümüzde de başlattık. Bu proje ile bütün köylerimizin alt yapısını tamamlamayı hedefliyoruz ” dedi.

Köylerin güzelleştirilmesi amacıyla başlatılan proje kapsamında; köydeki evlerin tamamı yöresel mimariye uygun olarak boyanırken yollar da kilit parke ile döşeniyor. Metruk binalar tamamen yıkılıyor. Köyün güvenliğini sağlamak için de giriş ve çıkışlara kamera sistemleri takılıyor. Köy meydanları güzelleştirilip kamelyalar ile çöp konteynerleri konuluyor. Okul ve sağlık ocağı gibi kullanılmayan binalar restore ediliyor, kütüphane ve taziye evleri gibi ortak kullanım alanlarına dönüştürülüyor.