1

Patlamanın acısı hâlâ yüreğimizde

2

Ülke savunmasına Kırıkkale’den bir hizmet daha

3

Düğün Salonlarına Zabıta Denetimi

4

Karakeçili’de Korona Tedbiri

5

Sulakyurt’a maşallah

6

Yahşihan Belediyesi tedbiri elden bırakmıyor

7

Durum normal...Anahtar Kelimeler: Dijital Takografa tepki büyüyor

Dijital Takografa tepki büyüyor

ANKARA, KIRIKKALE VE NEVŞEHİR'DE NAKLİYECİLERDEN 'DİJİTAL TAKOGRAF' TEPKİSİ

ANKARA, KIRIKKALE VE NEVŞEHİR'DE NAKLİYECİLERDEN 'DİJİTAL TAKOGRAF' TEPKİSİ

Dijital Takografa tepki büyüyor

Ankara, Kırıkkale ve Nevşehir'de nakliyeciler, TIR ve kamyonlarla yol kapatarak 'dijital takograf' uygulamasına tepki gösterdiler.

Ankara'da yaklaşık 100 nakliyeci, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren zorunlu hale gelen 'dijital takograf' uygulamasını tepki göstermek için TEM Otoyolunun Akıncı Gişelerinde toplandı. Şoförler, TIR ve kamyonlarla İstanbul yönünü ulaşıma kapattı. Jandarmanın uyarısına rağmen şoförler yolu açmadı. Bunun üzerine Kahramankazan Kaymakamı Engin Aksakal ile Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ünsal Bulut gelerek, şoförlerle konuştu. İkna edilen nakliyeciler, araçlarını kaldırarak yolu ulaşıma açtı.

Kırıkkale'de eylem yapan yaklaşık 50 nakliyeci de, Kayseri-Ankara karayolunu yaklaşık yarım saat trafiğe kapattı. Eylem nedeniyle karayolunda uzun kuyruklar oluştu. Kırıkkale Emniyet Müdür Yardımcısı ve Trafik Şube Müdürü Hacı Ömer Aktürk, kamyoncularla görüştükten sonra karayolu yeniden trafiğe açıldı. Kırıkkale Kamyoncular Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Özkılıç, eski takograflardan memnun olduklarını belirterek, "Bu yeni çıkan dijital takograflarda 4,5 saat yol, ardından ise 45 dakika dinlenme gösteriyor. Türkiye'de nakliye sektöründe 850 bin araç var, İstanbul yolunda kaç tane park yeri var" diyerek tepkilerin dile getirdi.

Nevşehir'de de bir grup nakliyeci, Adnan Menderes Terminali ve Çardak Yolunu trafiğe kapatarak yeni uygulamaya tepki gösterdi. Yaklaşık 1 saat süren eylemin ardından yol yeniden ulaşıma açıldı.