1

Kaçakçılar “Kırıkkale Jandarmasından” kaçamaz!

2

Bir anlık dikkatsizlik canına mal oldu

3

Genç yaşta canına kast etti

4

Afgan çocuğun acı sonu

5

Yuva Mahallesinde silahlı kavga

6

Üç ton sahte şarapla yakalandı

7

Koronayı yendik ama şiddeti yenemedik!Anahtar Kelimeler: Defineci değil sanki madenci

Defineci değil, sanki madenci

JANDARMADAN BAŞARILI OPERASYON

Defineci değil, sanki madenci

Jandarma ekiplerinin, Keskin’de uzun süredir teknik ve fiziki takibe aldıkları defineciler suçüstü yakalandı.

Şüphelilerin büyük bir kayanın altını 8 metre kazdığı, çökme yaşanmaması için de madenciler gibi iskele sistemi kurarak önlem aldıkları belirlendi.

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerce, Kırıkkale merkezine 52 kilometre uzaklıktaki Keskin ilçesine bağlı Efendi köyünde bir süredir takibe alınan 6 şüpheli, kaçak define ve tarihi eser ararken suçüstü yakalandı. Şüphelilerin, köyden uzak boş bir arazide 8 metrelik çukur açtığı, göçük yaşanmaması için de madenci gibi önlem aldığı tespit edildi.

Jandarmanın operasyonu sonrası olay yerinde yapılan incelemede, kazıda kullanılan 1 adet jeneratör, 1 adet dolu benzin bidonu, 1 adet hilti ve hiltiye ait delici uç, 3 adet kazma, 3 adet kürek, 2 adet halat, 1 adet testere, 1 adet inşaat seyyar kablo, 1 adet ev tipi uzatma kablosu, 1 adet branda, 1 adet alet takım çantası, çok sayıda kova ele geçirildi. Yakalanarak Keskin İlçe Jandarma Komutanlığına getirilen F.K., S.K., E.Ö., Y.S, Y.A. ile M.D. ile ilgili soruşturmanın geniş kapsamlı bir şekilde devam ettiği bildirildi.