1

Patlamanın acısı hâlâ yüreğimizde

2

Ülke savunmasına Kırıkkale’den bir hizmet daha

3

Düğün Salonlarına Zabıta Denetimi

4

Karakeçili’de Korona Tedbiri

5

Sulakyurt’a maşallah

6

Yahşihan Belediyesi tedbiri elden bırakmıyor

7

Durum normal...Cumhurbaşkanından Kırıkkale´ye 744 konut sözü

100 BİN SOSYAL KONUT PROJESİ, 4 İLÇEMİZİ DE KAPSIYOR

100 BİN SOSYAL KONUT PROJESİ, 4 İLÇEMİZİ DE KAPSIYOR

Cumhurbaşkanından Kırıkkale´ye 744 konut sözü

Dar gelirlileri ev sahibi yapmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdelenen "100 Bin Sosyal Konut Projesi", tüm ülkede heyecan yaratırken, proje kapsamında aylık 894 liradan başlayan taksitlerle ve 240 ay vadeyle Türkiye tarihinin en ucuz finansal maliyetiyle dar gelirliler ev sahibi olabilecek.

BİNLERCE DAR GELİRLİ AİLE, YUVA SAHİBİ OLACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın önceki gün müjdesini verdiği dar gelirli aileler için 81 ilde yapılacak "100 Bin Sosyal Konut Projesi", tüm Türkiye´de büyük bir heyecan yarattı. 15 Aralık-15 Ocak tarihleri arasında başvuruların alınacağı projede vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de söz konusu konutların hangi ilçelerde yapılacağı oldu. 17,3 milyar TL´lik yatırımla Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılacak ve ülke genelinde binlerce dar gelirli aileyi yuva sahibi yapacak projenin hayata geçirileceği ilçelerden bir bölümü netlik kazanmaya başladı.

KIRIKKALE´DEN 4 İLÇE

Bu proje kapsamında Kırıkkale´den de 4 ilçeye konut sözü verilirken, bu ilçeler ve inşa edilecek konut sayıları şu şekilde gerçekleşecek: Delice 100, Bahşili 220, Keskin 124, Yahşihan´da ise 300 konut.

AYLIK GELİRİ 5BİN 500 TL´DEN DÜŞÜK OLANLAR BAŞVURACAK

Türkiye genelinde büyük bir heyecan yaratan ve dar gelirli aileleri aylık 849 lira taksitle ev sahibi yapacak ´100 Bin Sosyal Konut Projesi´nin tanıtım toplantısı önceki gün Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapıldı. 81 ilde yapılacak 100 bin konutun inşasına yılbaşından sonra başlanacak. 1 buçuk yıl içinde bitirilmesi planlanan konutlar özelliklerine göre 140 bin ila 210 bin TL arasında fiyatla satılacak. Yüzde 10 peşin ödeme yapacak olan vatandaşlar, aylık 894 TL taksit ve 240 ay vadeyle bu konutlara sahip olabilecek. Konutlara daha önce TOKİ´den ev almamış ve konut kredisi kullanmamış aylık geliri 5 bin 500 TL´den düşük olanlar başvuracak.