1

Gaziler, yasada değişiklik istiyor

2

SULAKYURT'TA İÇKİ İMALATHANESİNE JANDARMA BASKINI

3

YAHŞİHAN'A 3,5 MİLYONLUK YATIRIM

4

Cennet vatanımız şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir

5

YİNE GÜNE KADIN CİNAYETİ İLE UYANDIK

6

Vali Sezer, başarılı öğrencileri ağırladı

7

Sulakyurt'ta toplantı makamda değil açık alanda yapıldıÇöplerimizi zamanında çıkaralım

ZAMANINDAN ÖNCE YA DA SONRA ÇIKARTILAN ÇÖPLER YÜZÜNDEN CEZA YİYEBİLİRSİNİZ!

ZAMANINDAN ÖNCE YA DA SONRA ÇIKARTILAN ÇÖPLER YÜZÜNDEN CEZA YİYEBİLİRSİNİZ!

Çöplerimizi zamanında çıkaralım

Temiz bir çevre oluşturulması ve halk sağlığının korunması için Kırıkkale Belediyesi tarafından başlatılan, “Belirlenen Saatlerde Çöp Toplama” kuralına, vatandaşlarımızın daha da titizlikle uyması istendi.

Zamanından önce çıkartılan çöplerin kirliliğe yol açtığını belirten Kırıkkale Belediyesi yetkilileri, çöplerin sağlam çöp torbalarına konularak bırakılması; cadde ve sokaklarda çöp toplama işlemi yapıldıktan sonra kesinlikle çöplerin dışarı çıkarılmaması konusunda vatandaşları uyardılar.

Daha temiz bir Kırıkkale için el ele vermemiz gerektiğini belirten Kırıkkale Belediyesi yetkilileri, “Kamu yararı gözeterek özveriyle sürdürdüğümüz çöp toplama sistemine devam ediyoruz. Kırıkkale’mizde her gün 17 araç ve 55 personelle, yaklaşık 100 bin ton atık topluyoruz. Bu atıkları topladıktan sonra da program dâhilinde tüm şehrimizde sokak temizliğini sürdürüyoruz. Çevre temizliği ve halk sağlığını gözettiğimiz çalışmalarımızda, vatandaşlarımızın da evsel atıklarını daha önceden belirlenen saatlerde dışarı çıkarmalarını rica ediyoruz” dediler.

Çöp toplama saatlerine şehir genelinde uyulduğu gözlemlenirken, zaman zaman çöp toplama saatinden önce ya da sonrası atılan çöplerin gün boyunca aynı yerde kaldığı, bu yüzden de halk sağlığını olumsuz yönde etkileyecek sonuçların ortaya çıktığını kaydeden yetkililer, “Zamanından önce bırakılan çöpler, yaz aylarının gelmesiyle birlikte uçkunların üremesine ortam oluşturmakta, ayrıca içinde bulunduğumuz salgın sürecinde toplum sağlığı açısından tehlike arz etmektedir” dediler.

Yaz saati uygulaması sebebiyle çöp alım saatlerinden önce dışarıya çıkarılan ve gelişigüzel bırakılan çöpler yüzünden çevre kirliliğine sebep olanlar hakkında gerekli idari para cezası uygulanacağı da yetkililer tarafından ayrıca belirtildi.