1

NÜFUS FAZLA MESAİ YAPACAK

2

ERBAKAN 10. YILINDA ANILIYOR

3

VALİ SEZER, KIRIKKALE OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

4

ŞİMŞEKLER ELİ BOŞ DÖNÜYOR

5

MİLLET BULVARI, YÜRÜYÜŞ YOLU ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

6

KIRIKKALE’DE ARTIŞ VAR

7

KAÇAK AVA İZİN YOKAnahtar Kelimeler: CİNAYETİ İTİRAF

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Kırıkkale'nin Delice ilçesi Arbişli köyünde A.İ.İ. (79), evinde oturma odasında otururken Y.S. tarafından dışarıda pencereden av tüfeği ile ateş edilerek yaralandı.

Delice ilçesi Arbişli Köyü’nden A.İ.İ. isimli şahıs, 04 Şubat 2021 günü saat 20.00 sıralarında evinin oturma odasındayken ilk aşamada kimliği belirlenemeyen bir şahıs tarafından evin penceresinden av tüfeği ile ateş edilmek suretiyle başından yaralandı. Olayın öğrenilmesini müteakip Jandarma tarafından başlatılan ve gece boyunca süren kapsamlı araştırmalar neticesinde olayın failinin Ankara’da ikamet eden ve iki gün önce köye gelen Y.H. isimli şahsın olduğu belirlendi. Şüpheli köydeki ikametgahında yakalanmış ve yapılan ilk sorgusunda suçunu itiraf etti.

Jandarma’nın Olay Yeri İnceleme Timi ile Delice İlçe Jandarma Komutanlığının yaptığı detaylı delillendirme çalışmaları sonucu 04 Şubat 2021 günü meydana gelen kasten öldürmeye teşebbüs olayının işleniş biçiminin, aynı köyde 19 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen H.İ. isimli şahsın kasten öldürülmesi olayı ile birebir benzerlik taşıması ve elde edilen tüm delillerin ışığında her iki olayın failinin de  Y.Ş. isimli şahıs olduğu tespit edildi.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından 05 Şubat 2021 günü Cumhuriyet Savcısının tutuklama talebiyle Mahkemeye sevk edilen şüpheli hakkında 19 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen tasarlayarak kasten öldürme ve 04 Şubat 2021 tarihinde meydana gelen tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs suçlarından tutuklama kararı verildi.