1

Gerekirse istifa ederim, siyaseti bırakırım

2

Refah gelecek, yüzler gülecek

3

İttifak olarak hayalimiz üç, hedefimiz iki milletvekili

4

Türkiye bu sistemden Biran önce kurtulmalı

5

MHP’de sert tartışmalar

6

Asgari ücretliden vergi alınmasın

7

Kılıçdaroğlu’nun çay sohbeti mitinge dönüştüAnahtar Kelimeler: yönetimi gösterge buluştu

CHP yönetimi 3600 ek gösterge için buluştu

CHP Kırıkkale İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ ve beraberindeki parti heyeti 'Milyonlarca memur 3600 ek gösterge için CHP iktidarını bekliyor' başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.

CHP Kırıkkale İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ ve beraberindeki parti heyeti 'Milyonlarca memur 3600 ek gösterge için CHP iktidarını bekliyor' başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile AK Partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasındaki 3600 ek gösterge' tartışmasına ilişkin bir açıklama da CHP Kırıkkale İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ’dan geldi. Bozdağ, CHP Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal ile birlikte Cumhuriyet Meydanı’nda CHP’nin 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlediği “3600 Ek Gösterge için Milyonlarca Memur CHP İktidarını Bekliyor” konulu basın açıklamasını gerçekleştirdi.

SORUNLARA ÇÖZÜM BULUNMALI

CHP’li İl Başkanı Bozdağ açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bugün Türkiye’nin her yerinde, iktidar tarafından 24 Haziran seçimleri öncesinde söz verilen ancak bugüne kadar hiçbir bir adım atılmayan bir vaadi, bir sözü, gerçekleştirilmeyen bir müjdeyi dile getirmek için toplandık. Bugün ülkenin her yerinde 3600 Ek Gösterge hakkı için yıllardır bekleyen, milyonlarca memurumuzun sesi olmak için buradayız”

YAŞAYABİLECEĞİ BİR ÜCRET TALEP EDİYOR

“Türkiye’de milyonlarca kamu çalışanı Devletine verdiği hizmetlerin karşılığında insanca yaşamak için hak talebinde bulunuyor; çalışırken de emekli olduğunda da insanca yaşayabileceği bir ücret talep ediyor. Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar hamamlar, yazlık kışlık saraylar, lüks otomobiller veya uçaklar değil, yalnızca bir nebze olsun insanca yaşayabileceği ücrete sahip olmak için 3600 ek gösterge talebinde bulunuyor”

BU PARAYLA GEÇİM ÇOK AMA ÇOK ZOR

“Ne yazık ki, AKP iktidarı seçim dönemlerinde, altı bir türlü dolmayan, vaatten öteye gitmeyen müjdelerle insanlarımızın geçim dertleri üzerinden oy devşirmeye, gündem değiştirmeye çalışmaya devam ediyor. 24 Haziran Seçimleri öncesi AKP Genel Başkanı ne demişti: “Bir müjdemiz var: Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşirelerimizin, din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği inşallah gidermiş oluyoruz. Böylece ülkeleri ve milletleri için fedakârca çalışan bu kamu görevlilerimizin emekliliklerinde de verdikleri hizmetlerin karşılığını alabilmelerini temin ediyoruz.