1

Şehit yakınlarının duygusal ve mutlu günü

2

Kralların ressamı anıldı

3

Emekliler intibak yasası bekliyor

4

Keskin’de, aşure ikramı

5

Bahşılı'da lavanta hasadı yapıldı

6

Saygılı, çalışmaları yerinde inceledi

7

İmamlar Keskin'e veda ettiCennet vatanımız şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, gazilerin yüreklerindeki vatan, bayrak ve millet aşkıyla tarihe destan yazan kişiler olduğunu ve cennet vatanımızın şehitlerin ve gazilerin bir emaneti olduğunu söyledi.

Vali Sezer, Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.
 
Sezer mesajında, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921’de "Mareşallik " rütbesi ile "Gazilik" unvanının verildiği günün yıl dönümü olan bugün, yurdumuzda her yıl “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır.
 
Yüreklerindeki vatan, bayrak ve millet aşkıyla tarihe destan yazan gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarıdır.
 
Devletimizin ve milletimizin bekası, Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan gazilerimiz; bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, milli birliğimizin ve beraberliğimizin en kıymetli simgeleridir.
 
Bu cennet vatanımız bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir.

Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor; hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.