1

BEKLENTİMİZ İKİNCİ YARIYILDA YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİLMESİDİR

2

185 KÖYÜN İHTİYACINA ULAŞACAĞIZ

3

KIRIKKALESPORA YENİ TRANSFER

4

YABAN HAYVANLARI İÇİN 100 DEĞİŞİK NOKTAYA YEM BIRAKILDI

5

SÖZ VERDİK, SÖZÜMÜZÜ TUTUYORUZ

6

36 SUÇTAN ARANAN ZANLILAR KIRIKKALE POLİSİNDEN KAÇAMADI

7

1407 ÇİFT EVET DEDİÇanakkale Zaferi inancın, fedakârlığın ve azmin sembolüdür

KIRIKKALE VALİSİ YUNUS SEZER, 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 105. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

Çanakkale Zaferi inancın, fedakârlığın ve azmin sembolüdür

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 105. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sezer mesajında, tüm dünyayı saran yeni tip koronavirüse (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler doğrultusunda bu yıl sadece çelenk sunma töreni yapılacağını belirtti. Bu cennet vatanı ve şanlı bayrak uğruna ölmeyi tercih eden ecdat için tören alanında veya mezar başında olamayacaklarını ancak dualarla manevi ruhaniyetlerini yâd edeceklerini belirten Sezer, "Çanakkale Deniz Zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik uğruna tüm varlığını ortaya koyduğu unutulmaz bir destandır. Aziz milletimiz, yokluklar ve imkânsızlıklar içinde sarsılmaz inancı ve mücadelesi sonucu zaferle sonuçlanan savaşta 'Çanakkale geçilmez' sözünü tarihe kazımıştır" ifadelerine yer verdi.

Sezer, Çanakkale Zaferi'nin inancın, fedakârlığın ve azmin sembolü olduğuna dikkati çekerek, Çanakkale dağları ve taşlarının şüheda gövdesine büründüğü yer olduğunu vurguladı. Çanakkale Zaferinin, vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk milletinin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya gösterdiğini aktaran Sezer, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bu yönüyle Çanakkale Zaferi, dün olduğu gibi bugün de milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir. Milletimiz, birlik ve beraberliğimizi bozmak için fırsat kollayanlara karşı, ebedi varlığımızın teminatı kahraman ecdadımızın sahip olduğu aynı ruh ve anlayışla vatanını korumak için bugünde canı ve kanı pahasına mücadelesini sürdürmektedir. Bu vesileyle 105 yıl önce bu vatanın selameti için Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşında ve vatan müdafaasının söz konusu olduğu her noktada bugüne kadar canını ortaya koyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum."