1

Hem Kırıkkale hem Samsun’da şehit acısı

2

15 Temmuz gecesi, Türk Milleti destansı bir direniş gösterdi

3

Millet iradesinin üstünde güç yoktur

4

Bu onurlu direnişte milletimizin imzası vardır

5

Millet olarak vatana ve bayrağa sahip çıkmanın gururunu yaşıyoruz

6

“O alan” riskli bölge ilan edildi

7

Geleceğin güçlü Kırıkkale’si için çok çalışacağızAnahtar Kelimeler: kamyoncuların sesine kulak verdi

Can, kamyoncuların sesine kulak verdi

CAN’DAN NAKLİYECİLERE MÜJDE!

CAN’DAN NAKLİYECİLERE MÜJDE!

Can, kamyoncuların sesine kulak verdi

Birkaç gündür devam eden nakliyecilerin protestosu, ses getirdi. Eylemler sırasında nakliyecilere destek veren CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal’ın ardından, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can da konuyu bakanlığa taşıyarak, nakliyecilerin sorunlarını çözüme kavuşturma sözü verdi.

Konuyla ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun ile 5 ilin oda başkanlarını görüştürdüğünü dile getiren AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, "Nakliyecilerin 'ADR Belgesi' sorunu çözüme kavuşacaktır" dedi. Can, nakliye firmalarının Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemine veri girme zorunluluğu ve "dijital takograf" ünitelerindeki verilerin gönderilmesi kapsamındaki uyarma müeyyidesinin 30 Haziran 2020'ye kadar uzatıldığını bildirdi.

Beş ilin oda başkanlarının Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun ile randevu alıp görüşme yaptıklarını ifade eden Can, "Minibüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı, Servis Araçları ve Nakliyeciler Odası Başkanı ekibini İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, İzmir oda başkanlarını Ulaştırma Bakanımızdan randevu aldık ve görüştük. Ulaştırma Bakan Yardımcımızla görüştüler" dedi.

Oda başkanlarının 3 talebini bakana ilettiklerini belirten Can, "Nakliyecilerimizin 3 tane talepleri var. Birincisi 1 Ocak 2020 tarihinde yürürlüğe giren 'dijital takograf' süresinin uzatılması. İkincisi ADR Belgesi denilen uygulamanın bir yıl sonra yürürlüğe girmesi. Üçüncüsü ise, bakanlıkla ilgili izin ya da bilgilendirme işlemlerini internet üzerinden yapmalarından kaynaklanan gecikmelerden ve internet kullanımına ilişkin sıkıntı yaşamalından dolayı süresinin uzatılması.

'Dijital Takograf' takılması zorunluluğunun 30 Haziran 2020 tarihine kadar ertelendiğini de ifade eden Can, Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre Tehlikeli Madde Taşımacılığı yapan sürücülerin almak zorunda olduğu mesleki yeterlilik belgesi olan ‘ADR Belgesi’ meselesinin de en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağının müjdesini verdi.