1

DEVA’da Merkez İlçe Başkanı, Işıkoğlu

2

Tartışmalara son noktayı koydu

3

MHP’de kongreler başlıyor

4

Deva yöneticileri kamuoyuna tanıştırıldı

5

DEVA’da il yönetimi belirlendi

6

Altınışık güven tazeledi

7

Can, komisyon başkanvekili olduBu ülke bizim ve kanımız, canımız pahasına kimseye vermeyiz!

CUMHUR İTTİFAKININ İÇERİSİNDE GÖNÜL VARDIR, ÜLKE SEVDASI VARDIR

CUMHUR İTTİFAKININ İÇERİSİNDE GÖNÜL VARDIR, ÜLKE SEVDASI VARDIR

Bu ülke bizim ve kanımız, canımız pahasına kimseye vermeyiz!

Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında ülkemiz üzerinde planlar yapan mihrakların, Türkiye’yi kaos ve kargaşa ortamına sürüklemek için düğmeye bastıklarını belirten Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, “ABD merkezli plan kurucuların yerli işbirlikçileriyle başlatmış olduğu taarruz MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin kalkışmanın daha ilk dakikalarındaki açıklamaları, metanetli duruşu ve talimatları ile olayın seyrinin değişmesini sağlamıştır. Rüzgârın nerden eseceğini bekleyen kişi ve gruplara fırsat vermeden MHP Genel Merkezinden ülkemizin bekası için ayrılmayarak Türk milletine büyük bir mesaj vermiştir: ‘Bu ülke bizim ve kanımız, canımız pahasına kimseye vermeyiz!’” dedi.

Darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlandırılması akabinde kirli pazarlık ve münafıklık peşinde koşan şer odaklarının, siyasi çizgisinin hiçbir zaman buluşmamış örgütleri, siyasi partileri, bazı platformları bir araya getirmek için girişimlerini hızlandırdığını belirten Baloğlu, “İngiltere’ye davet edilen siyasetçiler, görüntüsü milliyetçi görünen ama HDP ve onun terör uzantısıyla gizli ittifak yapan siyasi partiler, yine muhafazakar çizgisiyle bilinen ve temsil ettiği topluluğu bu yönde organize eden siyasi hareketlerin Marksist-Leninist ve diğer terör odaklı marjinal sol gruplarla, bunları bünyesinde barındıran ‘Gezi Aşığı’ siyasi partilerle, FETÖ ve onun destekçilerini bir araya getiren organizasyon meselenin ne kadar ciddi olduğunu ortaya koymuştur” diye konuştu.

Balolu sözlerine şöyle devam etti: “Hal böyleyken acilen ‘milli’ bir ittifak büyük Türk milleti için zaruri olmuştur. O günün şartlarında, geçmişte yaşanan yönetim krizlerinin yaşanmaması, devlet ve hükümetlerin içine sızmaya çalışan yapılara dur demek ve hızlı karar almayı sağlayacak, dinamik bir hükümet sistemi ve bu sistemi kuracak koruyacak ve ilelebet devamını sağlayacak olan Cumhur İttifakına ihtiyaç duyulmuştur. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli tarafından Türk milletinin bu talebi karşılanmış ve hiçbir pazarlık konusu yapılmadan Cumhur İttifakı kurulmuştur.”

“Bütün gayri milli yapılara ve onun kirli organizasyonuna rağmen yeni hükümet sistemi vatandaşlarımızdan onay almıştır. Kurulan bu ittifak Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği için, Türk milletinin mevcut sınırlarında rahat ve özgürce yaşamaları için, içerden ve dışardan gelecek tehditlere karşı güçlü duruş sergilemek için kısaca ‘yerli ve milli’ olmak için hayata geçirilmiştir.”

“Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu ittifaka bir seçim ittifakı olarak hiç bakmadık. Kaldı ki bir seçim ittifakı olsaydı MHP bugün hükümet içerisinde Bakanlıklar dâhil olmak üzere birçok alanda müdahil olurdu. Ama biz ülkemiz için hiçbir pazarlığın içinde olmadık, talepte bulunmadık ve sınırsız destek verdik. Doğru olan etik olan ve Milliyetçi Hareket Partisine yakışan da bu idi.”

“Özellikle seçim çalışmalarımızda hem teşkilatımız hem milletvekili adaylarımız olarak önce Cumhurbaşkanımıza destek ve oy istedik. Yine il Başkanlığımız ve yönetimlerimiz başta saygıdeğer basın kuruluşlarımızı kendi yerlerinde ziyaret edip yeni sistemde nasıl oy kullanacağımızı anlattık. Yine basınımızın kıymetli temsilcileri aracılığıyla vatandaşlarımıza yeni sistemi anlattık.”

“Açık hava toplantılarımızda önce Cumhur İttifakına ve onun Cumhurbaşkanı adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’a destek istedik. Yani biz Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle, ‘Pazara kadar değil mezara kadar’ bu ittifakın yanında durmaya devam edeceğiz. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin ifadeleriyle, ‘Cumhur İttifakı iş bitimi dağılacak kuru bir ittifak değildir ve asla böyle görülmemelidir’ sözlerine sadık ve uygun durmaya devam edeceğiz.”

“Bizim ittifakımıza zarar vermeye çalışan, ittifak içerisinde ve ittifak dışarısında bir takım kişi ve gruplar da olacaktır. Cumhur İttifakı milletin aklıdır. Milletin aklına müdahale eden, farkında olarak ya da olmadan zarar veren kim olursa karşısında Milliyetçi Hareket Partisini ve onun diri teşkilatlarını bulacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi bu ülkenin teminatıdır, istiklali ve istikbalidir.”

“Geçtiğimiz günlerde Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendi başkanlığında gerçekleştirilen MYK toplantımızda alınan karar neticesinde MHP 13. Olağan Büyük Kongresi 13 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilecektir. 4 Temmuz 2020 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan İl Başkanları toplantısıyla önümüzdeki dönemde yapacağımız faaliyetler ve kongre süreçlerimiz belli olacaktır. Yapılacak toplantı neticesinde alınan kararlar kıymetli basınımız aracılığıyla duyurulacak olup, şimdiden vatanımıza, milletimize, partimize ve Kırıkkale’mize hayırlı olmasını diliyorum. İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak.”