1

YETERKİ GÖNÜLLERİMİZ BİR OLDU

2

YENİ ADLİ YIL BAŞLADI

3

SAĞLIKTA ŞİDDET SON BULSUN

4

HAYIRSEVER İŞ İNSANINDAN UZAKTAN EĞİTİME DESTEK

5

BAŞKAN SAYGILI’DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SÜT ŞEKERİ

6

YAŞLI ADAMIN PARASINI ÇALIP EVİNİ YAKTILAR

7

BİRİ SARHOŞ, DİĞERİ EHLİYETSİZBelediyeden berber ve kuaförlere hijyen desteği

SAYGILI, ÇALIŞMALARI BİZZAT TAKİP ETTİ

SAYGILI, ÇALIŞMALARI BİZZAT TAKİP ETTİ

Belediyeden berber ve kuaförlere hijyen desteği

Korona Virüs tedbirleri kapsamında 45 gündür kapalı olan ve 11 Mayıs’ta açılacak olan berber, kuaför ve güzellik salonları Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın talimatıyla bir yandan dezenfekte edilirken, diğer yandan da işyeri sahiplerine ve çalışanlarına siperlik ve tıbbi maske hediye edilip, işyerleri açılışa hazır hale getiriliyor.

Kırıkkale’de faaliyet gösteren 275 berber, kuaför ve güzellik salonu, uzun bir aradan sonra açılacakları 11 Mayıs 2020 Pazartesi gününü bekliyorlar. Korona Virüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 45 gündür kapalı olan berber ve kuaför esnafına Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’dan büyük destek geldi. Kırıkkale Belediyesi tarafından berber ve kuaför esnaf grubuna, açılacakları 11 Mayıs tarihine kadar toplamda bin 500 adet ücretsiz siperlik ve tıbbi maske dağıtılacak. Ayrıca Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın talimatıyla bu işyerlerinde dezenfekte çalışmaları yapılmaya başlandı.

Ülkece zorlu bir süreç geçirdiklerini belirten Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, salgın sürecinde işyeri kapalı olan esnafa çeşitli şekillerde destek olmaya çalıştıklarının altını çizdi. Girilen normalleşme sürecini de yakından izlediklerini söyleyen Saygılı, “Pazartesi günü yaklaşık 45 gündür kapalı olan berber, kuaför esnaf grubumuz açılacak. Bu zorlu süreçten en fazla etkilenen esnaf grubumuz içerisinde yer alıyorlar. Onlara açılacakları bu gün öncesi maske dağıtarak destek olmak istedik” dedi.

Zorlu süreçte esnafın yanında olduklarını göstermek istediklerini ifade eden Belediye Başkanı Saygılı, “Vatandaşlarımız da uzun süredir berber ve kuaförlerin açılmasını bekliyorlar. Bu işyerlerinin açıldığı ilk günden itibaren hijyenik ortamda kişisel bakım yapılabilmesi için bu işyerlerimizi dezenfekte etmeye başladık. İlerleyen dönemde düzenli olarak berber ve kuaför esnafımızın işyerlerini dezenfekte etmeye devam edeceğiz. Tedbirlere sıkı sıkıya bağlı olursak, zorlu süreci atlatacağız” dedi.

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ile birlikte esnafı ziyaret eden Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Murat Birdal da, berber ve kuaför esnafına almaları gereken önlemler hakkında uyarılarda bulundu. Birdal, “Esnafımız işyerlerine müşterilerimizi teker teker alacaklar. 3 koltuk arasında bir koltuğu boş bırakacaklar. Tulum ve havlularımızın tek kullanımlık olmasına özen gösterecekler” dedi. Birdal, Korana Virüsten etkilenen en büyük esnaf grubu içerisinde olduklarına da vurgu yaparak şunları kaydetti: “Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı’dan Allah razı olsun. Hem işyerlerimizin ilaçlanmasını sağladı, hem de maskelerimizi hediye etti. Bizler de işyerlerimizde hijyen kurallarına gerekli özeni göstereceğiz.”


Haber Kaynak : Pusula Gazetesi