1

3 KİŞİYİ SİLAHLA YARALAYAN 4 ŞÜPHELİ YAKALANDI

2

KIRLANGIÇ'IN İSMİ SALONA VERİLDİ

3

SELÇUK ÖZDAĞ’A SALDIRANLARI KINIYORUZ

4

KIRIKKALE’DE 205 ADET PROJE YÜRÜTÜLÜYOR

5

BUZLU YOLLARA SOLİSYON VE TUZ

6

HASTALIK DEVAM ETTİĞİ İÇİN, TEK ŞANSIMIZ AŞI

7

VALİ SEZER DOLUM TESİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDUAnahtar Kelimeler: Bayramda personel görev alacak

Bayramda 162 bin personel görev alacak

BU BAYRAM TRAFİK DENETİMLERİ ÇOK SIKI OLACAK

BU BAYRAM TRAFİK DENETİMLERİ ÇOK SIKI OLACAK

Bayramda 162 bin personel görev alacak

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, ülke genelinde, bayram tatili dolayısıyla trafik yoğunluğunun yaşanacağı bölgelerde 77 bin ekip, 162 bin personelin görev yapacağını söyledi.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, 43 ilin geçiş güzergâhı olan Kırıkkale'de bayram öncesi trafik yoğunluğunu yaşandığı kavşak noktasında inceleme yaptı. Çataklı, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Özmen'den bilgiler aldı, sürücülerle sohbet ederek, kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Gazetecilere açıklama yapan Çataklı, 2019 yılından itibaren trafikte farkındalıklı projelere imza attıklarını, hatalı sürücüler için “kırmızı düdük” gibi projeler geliştirdiklerini söyledi. Çataklı, 2015 yılında trafik kazalarında 7 bin 530 kişi hayatını kaybederken, alınan bu tedbirlerle 2019 yılında bu sayının 5 bin 473’e düştüğünü kaydetti.

Rakamlarla ilgili yorum yapan Çataklı, “Bu rakamlar gösteriyor ki yüzde 27 gibi bir rakamla kaybımız daha az. Yapılan araştırmalara göre trafik kazalarının yüzde 90 oranında sebebi insan unsuru. Yani iş dönüp dolaşıyor insanımıza, insanımızın dikkatine kalıyor. Özellikle belli dönemlerde ilave tedbirler almak zorunda kalıyoruz. Bu bayram da 29 Temmuz ile 4 Ağustos arasındaki 7 günlük süreçte yoğun güvenlik önlemleri alacağız. Bu çerçevede 77 bin ekip, 162 bin personelimiz bu bayramda görev yapacak” diye konuştu.