1

56 SAATLİK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 21.00'DA BAŞLIYOR

2

46 SUÇTAN ARANAN ZANLIYI KIRIKKALE POLİSİ YAKALADI

3

MKE KURUMU SİLAH MÜZESİ İÇİN İHALEYE

4

MEMUR MAAŞ BÜTÇESİ YENİDEN DÜZENLENMELİ

5

KIRIKKALE YASAKLARA UYUYOR

6

HAKKIMIZI KİMSE ELİMİZDEN ALAMAZ

7

KIRIKKALE BELEDİYESİ OLARAK HER ZAMAN ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZBAŞARILI PERSONEL ÖDÜLLENDİRİLDİ

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Şefik Aygöl, Vali Yunus Sezer'i makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrası müdürlükte görevli başarılı personeller, çeşitli teşekkür belgesi ile ödüllendirildi.

Vali Yunus Sezer, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürü Şefik Aygöl ile birlikte, İl ve İlçe Nüfus Müdürleri ile toplantıda bir araya geldi. Toplantının ardından başarılı personele Vali Sezer ve Genel Müdür Aygöl tarafından teşekkür belgesi verildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sezer, “Her alanda olduğu gibi bu alanda da personellerimiz önemli görevler yapıyor. Çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

Teşekkür belgesi almaya hak kazanan personeli tebrik eden Müdür Aygöl, “Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, ülke nüfusunun yapısı, nitelikleri, nüfus hareketleri ve bunlardaki gelişmelere göre izlenecek politikaların saptanmasına yönelik çalışmaları ilgili kuruluşlarla işbirliği içinde yapmak; belirlenecek esasların yürütülmesini sağlamak, nüfus hareketlerini izlemek ve değerlendirmek, Merkezi Nüfus İdaresi Sisteminin uygulanmasına geçilen yerlerden başlamak üzere Türk vatandaşları ile Türkiye’de nüfus kaydı tutulan yabancılara nüfus kütüklerinde bilgi alışverişini kolaylaştırmaya ve kamu kuruluşlarında tutulan kayıtlar arasında bağ oluşturmaya esas olacak bir numara sistemi geliştirmekle görevlidir” dedi.