1

Sokak hayvanlarına yuva yaptılar

2

Kırıkkale Belediyesinden bir müjde daha

3

Çeşnigir çok güzel… Ya Köprüköy?!

4

Tekin, Bahşılı’yı su cenneti haline getiriyor

5

Korkutan kötü kokunun kaynağı bulundu

6

Sadece gelin ve damat oynadı

7

Yahşihan’da atık yağlar toplanıyorAnahtar Kelimeler: Balışeyh artık doğalgazlı

Balışeyh de artık doğalgazlı

Balışeyh de artık doğalgazlı

Uzun süredir müjdeli haberi bekleyen Balışeyhliler sonunda doğalgaza kavuştu.

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, AK Parti İzmir Milletvekili ve eski futbolcu Alpay Özalan, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Balışeyh Kaymakamı Kübra Kaplan, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, AK Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen, Kırıkkale-Kırşehir Doğalgaz Dağıtım Pazarlama (KIRGAZ) yetkililerinin vatandaşların katıldığı törende konuşan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, doğalgazın çok önemli bir hizmet olduğunu söyledi.

Doğalgazın özelikle iklim şartlarının çok ağır geçtiği illerde büyük rahatlık sağladığına dikkati çeken Sezer, “Balışeyh'in bu hizmete kavuşmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah kazasız belasız bir şekilde vatandaşlarımız faydalanır. Diğer ilçe ve beldelerimizin de bu hizmetten faydalanmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ise Balışeyh'in tarihi bir güne tanıklık ettiğini ve doğalgazla buluştuğunu dile getirdi. Bu hizmetin gelmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Can, doğalgaz bulunmayan ilçeler ve beldeleri de doğalgazla buluşturacaklarını ifade etti.

Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu da yıllarca uğraştıkları ve çabaladıkları doğalgazın mübarek bir günde açılışını yaptıklarını belirtti. Doğalgazı ilk olarak Yenimahalle bölgesine vereceklerini aktaran Dedelioğlu, altyapı çalışmalarının ardından diğer mahallelere de ulaştıracaklarını kaydetti. Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından ilk gaz yakıldı.