1

RAMAZAN AYI HUZURA VESİLE OLSUN

2

PARKİNSON HAREKET BOZUKLUĞU İLE BAŞLAR

3

11 KİŞİYE 31 BİN 927 TL CEZA

4

DERNEK BİNASINDA KUMAR OYNADILAR

5

ALT GEÇİT AKTİF HALE GETİRİLDİ

6

VALİ SEZER ÇALIŞTAY’A KATILDI

7

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEAnahtar Kelimeler: BAKAN SOYLU ANNELER GÖRÜŞTÜ

BAKAN SOYLU ANNELER İLE GÖRÜŞTÜ

Huzur Köy ’de, “ En İyi Narkotik Polisi; Anne" Projesi Kapsamında Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, "En İyi Narkotik Polisi: Anne “ Projesi kapsamında, 19 yaş ve üzeri bağımlı bireylerin tedavi edilerek sosyal hayata entegrasyonlarını sağlamak için kurulan "Huzur Köy"de anneler ile bir araya geldi.

Annelerle bir süre sohbet eden Vali Sezer, toplantıya katılan annelerden birini, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telefonda görüntülü görüştürdü.

Bakan Soylu görüşmede, Huzur Köy Projesi'ni başlangıcından beri takip ettiğini belirterek, buranın rehabilitasyon için çok iyi olabileceği kanaatini taşıdığını söyledi.

Huzur Köy'ün örnek olacağına inandığını aktaran Bakan Soylu, "İnşallah arkadaşlarımızın ortaya koyacağı gayretle hem anneler hem aileler hem de bu musibete musallat olan çocuklar kurtulacaktır. Ona inancım tam. Özellikle En İyi Narkotik Polisi: Anne Projesi'nin hemen hemen tüm vilayetlerimizde arkadaşlarımız tarafından sahiplenmesi beni ayrıca çok mutlu ediyor. Veliler tarafından ve anneler tarafından sahiplenmesi de bizi ayrıca mutlu ediyor." ifadelerini kullandı.

"Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz." diyen Soylu, şöyle devam etti:

"Çünkü uyuşturucu kullanan çocukların yüzde 90'ına yakınının annesi var. Genelde toplumda uyuşturucu bağımlısı çocukların anneden babadan ayrı ve birtakım problemler yaşadıkları için bu meselelere girdikleri gibi bir bilgi var. Ama yüzde 90'ına yakınının annesi var. Eğer biz annelerle bu farkındalığı birlikte paylaşabilirsek, onların karşı karşıya kaldığı sorunları, sıkıntıları beraber aşabilme kabiliyetine sahip olabilirsek, onları meselenin başında çocuklarının bu illete bulaştığını anlayabilecek bir duruma getirebilirsek, zannediyorum ki bir taraftan sizin gayretiniz, bir taraftan valiliklerimiz, emniyetimiz, Sağlık Bakanlığımız, diğer taraftan Yeşilay'ımız hep birlikte el ele verip bu meselenin üzerinden geleceğimizi düşünüyorum. Huzur Köy gibi köyler bizim açımızdan fevkalade önemli. Çok iyi bir adım oldu."

Soylu'ya, Huzur Köy Projesi ile ilgili bilgi veren Vali Sezer de 80 dönümlük alanda 40 yataklı kompleks kurduklarını dile getirerek, burada seraların, çalışma ofislerinin, atölyelerin ve spor alanlarının olduğunu kaydetti.

Anneler adına konuşan bir anne ise, uyuşturucu bağımlısı iki evladını yeniden topluma kazandırdığını ve diğer çocuklar için de mücadelesini sürdüreceğini ifade ederek, projeye destekleri için Bakan Soylu’ya teşekkür etti.

Huzur Köy projesi kapsamında kurulan rehabilitasyon merkezinde, 19 yaş ve üzeri madde bağımlısı bireylerin tedavi edilerek sosyo-ekonomik hayata entegrasyonlarını sağlamak için psiko-sosyal tedavilerinin yanında ilgili meslek eğitmenleri tarafından verilecek eğitimler ile yeterli mesleki bilgi ve beceri kazanmaları sağlanması ve  istihdam edilebilirliklerinin arttırılması hedefleniyor.