1

Hem Kırıkkale hem Samsun’da şehit acısı

2

15 Temmuz gecesi, Türk Milleti destansı bir direniş gösterdi

3

Millet iradesinin üstünde güç yoktur

4

Bu onurlu direnişte milletimizin imzası vardır

5

Millet olarak vatana ve bayrağa sahip çıkmanın gururunu yaşıyoruz

6

“O alan” riskli bölge ilan edildi

7

Geleceğin güçlü Kırıkkale’si için çok çalışacağızBakan Karaismailoğlu, müjdeyi Kırıkkale’den verdi

YÜKSEK HIZLI TREN BU YIL FAALİYETE GEÇİYOR

YÜKSEK HIZLI TREN BU YIL FAALİYETE GEÇİYOR

Bakan Karaismailoğlu, müjdeyi Kırıkkale’den verdi

Biri dizi inceleme için Kırıkkale’ye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kırıkkale esnafıyla selamlaşıp hasbihal etti ve Hızlı Tren Hattı üzerinde incelemeler yaparak çalışmaları yakından izledi.

Yapımı devam eden Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattının Çerikli Beldesinden geçen hat üzerindeki şantiyesinde incelemelerde bulunan Bakan Karaismailoğlu, şantiyede çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Karaismailoğlu, “Burada çok yoğun ve özverili bir çalışma var. Malum, Mart ayından itibaren ülkemizde ve dünyada koronavirüs süreci başladı.”

“Bu salgın sürecinde bile şantiyelerimizde bütün tedbirlerimizi aldık ve çalışmalarımızı çok ciddi bir şekilde devam ettirdik. Kapanan hiçbir şantiyemiz olmadı. Binlerce şantiyelerimizde bütün çalışma arkadaşlarımızla beraber büyük ve özverili şekilde vatanımıza ve milletimize hizmet etme noktasında yoğun bir çalışma var" dedi.

Türkiye'de devam eden en önemli projelerden birinin Ankara-Sivas YHT projesi olduğunu belirten Bakan Karaismailoğlu, "Bu yıl içerisinde, Ankara'dan Sivas'a hızlı treni bağlamış olacağız. Yani Sivas'tan binen bir vatandaşımız İstanbul Halkalı'ya kadar hızlı trenle gitmiş olacak. Ülkemiz şu anda demiryolunda büyük bir atılım içerisinde.”

“Devam eden projelerimiz, çalışan hızlı tren hatlarımız var. İnşallah yıl içerisinde Konya-Karaman'ı da bitirmeye çalışıyoruz, onu da açacağız. Karaman-Ereğli arasında çalışmalarımız devam ediyor. Ankara-İzmir devam ediyor. Yine Adana-Mersin-Gaziantep altyapı çalışmaları devam ediyor.”

“Üst yapı ihalesini Temmuz ayında tamamlayacağız. Yine Bursa-Bilecik-Osmaneli ilçesini Ankara-İstanbul hattına bağlayarak onu da Temmuz ayı içerisinde planlarımızı yaptık. İhalesini yaparak inşallah 2023 yılına 5 bin 500 kilometrelik bir hızlı tren hattıyla girmeyi planlıyoruz. Bunlar devasa yatırımlar, ülkemize değer katacak çok değerli yatırımlar" diye konuştu.

Demiryolu yatırımlarının en önemlilerinden biri olan Samsun-Sivas arasındaki demiryolu hattını bu ay içerisinde açmayı planladıklarını söyleyen Karaismailoğlu, "1930 yılında inşa edilen hattı tamamen yeniledik, modernize ettik. Yani demiryolu tarihinde çok önemli bir hat burası. İnşallah onu da bu ay içerisinde hizmete alıp Karadeniz'i İç Anadolu'ya bağlamış olacağız" ifadesini kullandı.”

Yurt dışı uçuşlara ilişkin önemli gelişmelerin olduğunu da ifade en Bakan Karaismailoğlu, şunları söyledi: "Bugün itibariyle İngiltere, Hollanda ve Almanya ile uçuşlar başlıyor. Ayın 11'inden itibaren peyderpey uçuşlarımız bütün dünyaya yeniden başlayacak. Bu konuda büyük bir diplomasi trafiği yaşanıyor şu anda. Bütün taleplerimizi yaptık. Bu süreci inşallah en kısa sürede atlatıp geçmişteki normal hayatımıza sağlıklı bir şekilde geri dönmenin çabası içerisindeyiz.”