1

KÜSTAHLIĞI PROTESTO EDİYORUZ

2

HER ZAMAN KIRIKKALESPOR'UN YANINDAYIZ

3

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

4

HAYDİ SENDE BİSİKLETİNİ ALAN TURKUAZ BİSİKLET YOLUNA GEL

5

KIDEM TAZMİNATIMA DOKUNMA

6

KATI ATIK VE YEŞİL VADİ SU BİRLİĞİ TOPLANDI

7

OSMAN DURMUŞ İÇİN TBMM’DE TÖREN DÜZENLENDİBAHŞILI’DA PARKELER MAKİNE İLE DÖŞENİYOR

Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin Bahşılı ilçesinin daha yaşanılabilir bir hale gelmesi için hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını hatırlattı.

Bahşılı ilçesinin daha yaşanılabilir bir hale gelmesi için hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını hatırlatan Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin “İlçemizin tamamında altyapısı tamamlanan alanlarda yollarımızın çağa uygun ve güvenli hale gelmesi için çalışıyoruz. Bu meyanda çıktığımız yolda belediyemize otomatik parke döşeme makinesi aldık. Bu makine sayesinde hem zamandan tasarruf edeceğiz, hemde ilçemizin yolları daha kullanışlı bir hale gelecek” diye konuştu.

Kırıkkale merkeze en yakın ilçelerden birisi olan Bahşılı’da belediyenin başlattığı çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. İlçenin alt ve üstyapısının sorunsuz hale gelmesi için hazırlanan program doğrultusunda çalışmalarına devam eden Bahşılı Belediyesi otomatik kilit parke döşeme makinesini devreye aldı. Otomatik parke döşeme makinesinin çalışmalarını yerinde inceleyen Bahşılı Belediye başkanı Recep Zafer Tekin “Göreve gelir gelmez altyapı ve üst yapı sorunlarıyla ilgili bir rapor hazırlamıştık. Bu rapor doğrultusunda hazırladığımız çalışma programı kapsamında altyapı ve üst yapı çalışmalarına devam ediyoruz” ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı Tekin “Bazı bölgelerde altyapı çalışmalarını tamamlayarak sıcak asfalt ve kilit parke çalışmalarını başlattık. Daha önce ilçemizdeki yollarda sıcak asfalt çalışması yapmıştık. Kilit parke olan bölgeler vardı. Kanalizasyon, su, doğalgaz ve diğer hatlarla ilgili altyapı çalışmaları tamamlanan bölgelerde Allah razı olsun sayın Cumhurbaşkanımız ve Ulaştırma Bakanımızın destekleriyle beraber bazı bölgelere asfalt attık, bazı bölgelerde de kilit parke çalışması gerçekleştirdik” sözlerine yer verdi.  

Başkan Tekin “Yaklaşık 14-15 yıldır yapılmayan Kırıkkale-Konya Kulu yolu tamamlandı, bir altyapı çalışması var, 10-15 güne kadar tamamlanarak faaliyete geçecek. Bizde buradan çıkan parkeleri değerlendirmek istedik. Kilit parkelerin yollara makine ile serilmesi için yaptığımız girişimler sonucunda kilit parke serme makinesi temin ettik. 4 metre genişliğinde kilit parke serme kapasitesi olan makinemiz sayesinde yollarımıza daha düzenli bir kilit parke serimi gerçekleştiriyoruz. Doğanay Mahallemizden çalışmalarımızı başlattık. Tamamen yerli bir makine. Kilit parkeler elle döşendiğinde parkeler arasında ister istemez bir boşluk oluyor, bu da yolların düzgün ve pürüzsüz olmasını engelliyor. Edindiğimiz makine kilit parkeler arasında sıkıştırma yapıyor ve boşluğu gideriyor. Aynı zamanda kilit parke döşemesini daha hızlı yapıyoruz ve zamandan kazanmış oluyoruz. Belediyemize ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.