1

GÖZALTINA ALINAN 3 KİŞİ TUTUKLANDI

2

48 SUÇTAN ARANAN ZANLI YAKALANDI

3

KIRIKKALE BELEDİYESİ’NDEN DON UYARISI

4

KIRIKKALE’DE İTHALAT DÜŞTÜ İHRACAT ARTTI

5

GENÇLİK KAMPLARI, DİNEK DAĞI’NDA KURULACAK

6

MKE DÜĞÜN SALONU YIKILIYOR

7

AŞI TAKVİMİ GÜNCELLENMELİAnahtar Kelimeler: AVCILAR ORMAN PERSONELİNİ

AVCILAR ORMAN PERSONELİNİ DARP ETTİ

Kırıkkale Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nde görev alan Hakan Tonga isminde bir personelin kaçak avlanma ile ilgili görevini ifa ederken kaçak avcılar tarafından darp edildiği iddia edildi.

Kaçak avcılıkla mücadelenin engellenmesi amacıyla çalışma gerçekleştiren Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nde görevli Hakan Tonga isminde bir personelin kaçak avlanma ile ilgili görevini ifa ederken Yahşihan Aparca mevkiinde kaçak avcılar tarafından darp edildiği iddia edildi. Toç Bir- Sen Şube Başkanı Hacı Yılmazer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kırıkkale Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Hakan Tonga, Cumartesi günü, Yahşihan Aparca mevkiinde kaçak avcılıkla ilgili görevini ifa ederken, şehir dışından gelen kaçak avcılar tarafından saldırıya uğramıştır” dedi.

“Kaçak av yapan 5 kişi tarafından şiddetli bir şekilde darp edilmiştir. Olay yerine jandarmanın çagrilmasiyla saldırganların elinden kurtarılmış, Kırıkkale İhtisas hastanesinde tedavisine başlanmıştır. Avcılık faaliyetleri ve Yaban hayatını korumak ve geliştirmek amacıyla, mesai mefhumu gözetmeksizin, Kar-kış, Yağmur-çamur, Sıcak-soğuk demeden, bütün olumsuz şartlara rağmen  7 gün/24 saat esası ile Kamu hizmeti görevini yerine getirmeye çalışan Dkmp personeli arkadaşlarımız, bu türlü ahlaksız saldırılara ve hakaretlere sık sık maruz kalmakta, yaralanan ve yaşamını yitiren arkadaşlarımız olmaktadır.

 “Mesai arkadaşlarımızın neredeyse hergün karşı karşıya kaldığı bu şiddet olaylarının sayısı her geçen artmaktadır. Ancak resmi makamlarca sorunun çözümüne yönelik yeterince hukuki ve idari tedbir alınmamaktadır. Arkadaşlarımıza yapılan bu menfur saldırıyı gerçekleştiren kişiler hakkında hukuki süreç başlatılmıştır.  TOÇ Bir-Sen  olarak bu sürecin takipçisi ve tarafıyız. DKMP personellerimize geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyoruz. Saldırganlar hakettikleri cezaya çarptırılıncaya kadar konunun takipçisi olacağımızı belirtiyoruz. Tarım ve Orman çalışanlarına yapılan bu adice ve korkakça saldırıların faillerini şiddetle kınıyor, gerekli tahkikatın bir an önce yapılarak faillerinin hak ettikleri cezaya çarptırılmalarını talep ediyor, hukuki olarak tüm süreci yakından takip edeceğimizi kamuoyuna ilan ediyoruz” dedi.