1

Eski ilaç paniği

2

Emlak müdürü Cevizoğlu, sevenlerini üzdü

3

Kore Gazisi dualarla uğurlandı

4

Kırıkkale dahil 3 ilde silah kaçakçılığı operasyonu

5

Kavşakta çarpışan iki otomobildeki 5 kişi yaralandı

6

Maskesine yerleştirdiği kamera düzeneği ile kopya çekti

7

Karantina ihlali yapan aileye ceza!Anahtar Kelimeler: sezonunu bekleyenlere müjdeli haber

Av sezonunu bekleyenlere müjdeli haber

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 2021-2022 av döneminin 21 Ağustos’ta başlayacağını duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 2021-2022 av döneminin 21 Ağustos’ta başlayacağını duyurdu.

AVCILAR İÇİN DUYURU YAPILDI

Kırıkkale’de bulunan avcıların kurallara uyarak, avlanma yapması gerektiği belirtildi. Kırıkkale ve ilçelerinde bıldırcın ve üveyik av döneminin 21 Ağustos'ta başlayacağı avcılara duyuruldu. Alınan karar uyarınca Kırıkkale ve ilçelerde avcılar Çarşamba, Cumartesi, Pazar ve resmi tatillerde (idari tatiller de dahil) av yapılabilecektir. Ayrıca yaban domuzu avı ilave olarak Salı günü de yapılabilecek.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Ülkemizde 2021-2022 Av Dönemi 21 Ağustos 2021 tarihinde başlayacaktır. Merkez Av Komisyonu, Av Döneminde geçerli olmak üzere ülkemizde kara avcılığıyla ilgili aşağıda yer alan avlanma usul ve esaslarını belirlemiştir. 11 Ağustos 2021 tarihli ve 31565 sayılı 1. Mükerrer Resmi Gazete’de yayımlandı.

YASAK OLDUĞU AVLAKLAR İLE SAHALAR

Merkez Av Komisyonu tarafından yapılan açıklamada; “Avın açılış ve kapanış tarihlerini, Avına izin verilen av hayvanları ile avcı başına avlanabilecek bir günlük av hayvanı limitlerini, Avlanma günlerini, Avlanmanın yasak olduğu avlaklar ile sahaları, Av dönüşünde avcıların taşıyacakları av hayvanı miktarını, Devlet ve genel avlaklarda avlanmayla ilgili hususları, Avlanmada kullanılması ve bulundurulması yasaklanan araçlar, gereçler ve özelliklerini, Mücadele amaçlı avlanma usulünü, belirlemiştir.”

MOBİL UYGULAMA HAKKINDA BİLGİ

“Buna göre avlanma; tüm bölgelerimizde aynı gün 21 Ağustos 2021 tarihinde bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekinkargası, leşkargası, karabatak, saksağan, yaban domuzu ve çakal avı ile başlayacaktır. Alınan karar uyarınca Çarşamba, Cumartesi, Pazar ve resmi tatillerde (idari tatiller de dahil) av yapılabilecektir. Ayrıca yaban domuzu avı ilave olarak Salı günü de yapılabilecektir. Avcıların avlanma hakkını elde edebilmeleri için Avcılık Belgesi almaları ve belirlenen avlanma izin ücretini İl Şube Müdürlüklerinin döner sermaye işletmesine ait hesaplarına yatırmaları gerekmektedir. Avcılar, Avlak Yönetim Bilgi Sisteminden (AVBİS), Avcı Avlakta Mobil Uygulamasından (AVA) ve 0850 888 06 06 numaralı çağrı merkezinden gerekli izni aldıktan sonra, genel ve devlet avlaklarda avlanabilecektir.

Avcılar; Merkez Av Komisyonun Resmi Gazete ’de yayımlanan 19 sayılı Kararındaki yer alan diğer avlanma esas ve usullerine uymaları zorunludur. İlgililere ve avcılara duyurulur” denildi.