1

Gaziler, yasada değişiklik istiyor

2

SULAKYURT'TA İÇKİ İMALATHANESİNE JANDARMA BASKINI

3

YAHŞİHAN'A 3,5 MİLYONLUK YATIRIM

4

Cennet vatanımız şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir

5

YİNE GÜNE KADIN CİNAYETİ İLE UYANDIK

6

Vali Sezer, başarılı öğrencileri ağırladı

7

Sulakyurt'ta toplantı makamda değil açık alanda yapıldıAnahtar Kelimeler: maske eldiven kutuları çoğaltıldı

Atık maske ve eldiven kutuları çoğaltıldı

KIRIKKALE BELEDİYESİNDEN HİJYEN TEDBİRLERİ

KIRIKKALE BELEDİYESİNDEN HİJYEN TEDBİRLERİ

Atık maske ve eldiven kutuları çoğaltıldı

Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlık ekipler, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlere daha önce yerleştirdiği Atık Maske ve Eldiven Kutularının sayısını çoğalttı.

Koronavirüs salgınına karşı şehir genelinde dezenfekte, temizlik ve ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdüren Kırıkkale Belediyesi ekipleri, daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığının tek kullanımlık maske, eldiven gibi hijyenik malzeme atıklarının yönetimine ilişkin genelgesi kapsamında yerleştirdiği Atık Maske ve Eldiven Kutularının sayısın çoğalttı.

Koronavirüsten korunmanın en önemli kriterlerinden birisi de maske ve eldiven kullanımı. Her kulvarda vatandaşlardan sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulması yönünde çağrılarda bulunuluyor. Bu çağrılar ve salgının hâlâ etkisini sürdürmesi sebebiyle de maske ve eldivenlerin kullanımı da artı.

Özellikle çevreye gelişigüzel atılan bu maske ve eldivenler halk sağlığı açısından da tehlike oluşturuyor. Kırıkkale Belediyesi ekipleri de kullanılan maske ve eldiven atıklarının kontrolsüz şekilde atılmasının vatandaşların enfekte olma riskini artırabileceğinden daha önce yerleştirdiği şehrin önemli noktalarındaki Atık Maske ve Eldiven Kutularını çoğalttı. Atık kutularına atılan kullanılmış maske ve eldivenler yine belediye ekiplerince uygun şekilde depolandıktan sonra doğru yöntemlerle imha ediliyor.


Haber Kaynak : Pusula Gazetesi