1

71 yıllık Teftiş Kurulu Başkanlığı da kapatıldı

2

Karamolloğlu, Kırıkkale’ye geldi

3

Asılsız haber hakkında açıklama

4

Başkan Tekin’in takdirlik bilançosu

5

İYİ Partili heyet görevinden istifa etti

6

CHP yönetimi 3600 ek gösterge için buluştu

7

Rekortmen Başkandan yüzde 85 oya 185 kitapAnahtar Kelimeler: filmi öğrencilerle buluştu

AKİF filmi öğrencilerle buluştu

Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazarken yaşadıklarını konu alan "AKİF" filmi Kırıkkale'de öğrencilerle buluştu.

Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazarken yaşadıklarını konu alan "AKİF" filmi Kırıkkale'de öğrencilerle buluştu.  Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü ve İş İnsanı Orhan Kılıç'ın da destek ve katkılarıyla bir proje hazırlandı.

İŞ İNSANI ORHAN KILIÇ’TAN DESTEK

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü ve İş İnsanı Orhan Kılıç'ın da destek ve katkılarıyla bir proje hazırlandı. Proje kapsamında "AKİF" filmi, 12 Ekim tarihine kadar kent genelindeki öğrencilerle buluşturulacak. Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ve İş İnsanı Orhan Kılıç ile Şube Müdürü Hüseyin Özay, öğrencilerle birlikte Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazarken yaşadıklarını konu alan "AKİF" filmini izledi.

TARİHİMİZİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ

Kentteki bir sinemada ilk seansı gösterime giren "AKİF" filmini izlemeye gelen öğrencilere, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ve İş İnsanı Orhan Kılıç da eşlik etti. Vatanın hangi şartlarda yeniden nasıl kazanıldığını anlatan İstiklal Marşı'nın hikayesini izleyen öğrenciler, bazen coşku bazen de duygulu anlar yaşadı. Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, öğrencilerin istiklal mücadelesini anlamaları, bu konuda bilinçlenmeleri ve kendilerinden sonraki nesillere öğrendiklerini aktarmaları gerektiğini belirtti. Tüfekçi, tüm öğrencilere filmin ücretsiz olarak izlettirileceğini ve "AKİF" filminin gençler için ve hepimiz büyük önem taşıdığını kaydetti.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

İş İnsanı Orhan Kılıç da yaptığı açıklamada, "Özellikle okul çağındaki çocukların "AKİF" filmini izlemelerini ve dersler çıkarmalarını istiyoruz. Gençlerimiz bu aziz vatanımızın hangi şartlar altında kurulduğunu bilmeleri ve bunu asla unutmamaları gerekiyor." dedi. Öğrenciler de, filmden çok etkilendiklerini belirterek, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine ve filme sponsor olan İş İnsanı Orhan Kılıç' a teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.