1

25 -31 OCAK DÜNYA LEPRA (CÜZZAM) HAFTASI

2

56 LİTRE ETİL ALKOL ELE GEÇİRİLDİ

3

KIRIKKALE’DE 5 BİN 130 KİŞİ AŞILANDI

4

KIRIKKALE'DEN GEÇEN YHT VİYADÜKLERİ, İPEK YOLUNA ENTEGRE EDİLECEK

5

BEKLENTİMİZ İKİNCİ YARIYILDA YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİLMESİDİR

6

185 KÖYÜN İHTİYACINA ULAŞACAĞIZ

7

KIRIKKALESPORA YENİ TRANSFERAnahtar Kelimeler: DEKARA BİTKİSİ EKİLECEK

7 BİN 250 DEKARA YEM BİTKİSİ EKİLECEK

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından il genelinde toplamda 7 bin 250 dekar alanda ekilmek üzere yem bitkisi tohumu dağıtımı gerçekleştirildi.

Yem bitkisi tohumlarının çiftçilere dağıtıldığını belirten Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz “Arazilerimiz boş bırakılmasının önlenmesi, nadas bırakılan alanların tarıma kazandırılması ve yem bitkileri üretiminin artırılması amacıyla tohumluk temini projesi kapsamında 660 bin TL bütçe ile 36 bin 300 KG macar fiği tohumu, 15 bin KG yem bezelyesi karışımı, 7 bin 20 KG yonca tohumu temini yaptık. Toplamda 7 bin 250 dekar alanda ekilmek üzere yem bitkisi tohumları çiftçilerimize dağıtıldı. Yem bitkisi ekiliş alanlarımızdaki artışın tüm çiftçilerimize, yetiştiricilerimize ve ilimizin tarımına hayırlı olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

Bu çalışmalarla birlikte Kırıkkale’de yem bitkisi ekiliş alanlarında 3,5 kat artırıldığına dikkat çeken İl Müdürü Yılmaz “ Geride bıraktığımız 3 yıl içerisinde hayata geçirilen projelerle ilimizde toplamda 16 bin dekar olan yem bitkisi ekiliş alanları 3,5 kat artarak 57 bin dekar alana ulaştı. Bu yönde başlatmış olduğumuz çalışmaları önümüzdeki dönemlerde de artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.