1

56 SAATLİK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 21.00'DA BAŞLIYOR

2

46 SUÇTAN ARANAN ZANLIYI KIRIKKALE POLİSİ YAKALADI

3

MKE KURUMU SİLAH MÜZESİ İÇİN İHALEYE

4

MEMUR MAAŞ BÜTÇESİ YENİDEN DÜZENLENMELİ

5

KIRIKKALE YASAKLARA UYUYOR

6

HAKKIMIZI KİMSE ELİMİZDEN ALAMAZ

7

KIRIKKALE BELEDİYESİ OLARAK HER ZAMAN ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZAnahtar Kelimeler: AVUKAT CÜBBE GİYDİ

6 AVUKAT CÜBBE GİYDİ

Adalet ve hukukun devlet koordinesi içerisinde yapılması amacıyla çalışma gerçekleştiren genç avukat adayları, ruhsatlarını alarak cübbelerini giydi.

Kırıkkale Barosu’na bağlı stajını bitiren genç avukatlardan Mehmet ilhan, Hüdaver Yeşil, Muhammet Ali Şahin, Firdevs Fırat, Nisa Damla Kılıç, Melih Sandalcı ant içip avukatlık ruhsatnamelerini aldılar. Heyecanları ve mutlulukları gözlerinden okunan avukatlar, düzenlenen törenle cübbelerini giyerek, ruhsatlarını aldılar. Baro Başkanı Av, Talat Apaydın, meslekte böyle gençleri görmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Hukukun, bir milletin onuru olduğunu belirten Apaydın, "Yurttaşlarımızın hak arama özgürlüğü temsilcileriyiz. Avukatlar olmasa demokrasi eksik olur. Bizim milletimiz, avukatı bir toplum önderi olarak görür. Meslek kurallarına özenle uyun çünkü avukatlık bir yaşam biçimidir. Avukatlık, hak edilesi bir meslek.  Erdem, dürüstlük, doğruluk, vicdan gerektirir” dedi. Apaydın, ruhsatlarını alan meslektaşlarının çok iyi bir hukukçu olacağına inandığını belirtti.

Apaydın “Hayatın en zor anlarında biz avukatlar devreye gireriz. Hakkın yerine gelmesini sağlar, adalet için mücadele ederiz. Yani biz avukatlar ve barolar olarak bağımsız ve adil yargının, hukukun üstünlüğünün, insan haklarına saygının ve adaletin tarafındayız. Sizlerin de hukuka, adalete, insan haklarına ve hakkaniyete önemli katkılar sağlayacağınıza eminim, pusulanızın hep adalet olacağından hiç şüphem yok. Meslektaşlarımızı kutlar, çalışma hayatlarında başarılar dilerim” dedi.