1

NÜFUS FAZLA MESAİ YAPACAK

2

ERBAKAN 10. YILINDA ANILIYOR

3

VALİ SEZER, KIRIKKALE OSB’Yİ ZİYARET ETTİ

4

ŞİMŞEKLER ELİ BOŞ DÖNÜYOR

5

MİLLET BULVARI, YÜRÜYÜŞ YOLU ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

6

KIRIKKALE’DE ARTIŞ VAR

7

KAÇAK AVA İZİN YOKAnahtar Kelimeler: BORCUNU YAPILANDIRDI

3563 KİŞİ BORCUNU YAPILANDIRDI

17 Kasım 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 7256 sayılı kanun gereği belediyelere olan borçlarda yapılandırma fırsatı devam ediyor.

31 Aralık’ta sona erecek olan yapılandırmadan şimdiye kadar Kırıkkale Belediyesine 3 bin 563 kişi başvurarak borcunu yapılandırdı.

Kırıkkale Belediyesi vergi borçlarında yapılandırmanın 31 Aralık 2020 tarihinde sona erdiğini hatırlattı. Mükelleflerin, 31 Ağustos 2020 tarihi ve öncesi borcunu kapsayacak ödemeleri peşin yapılması halinde Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutarların yüzde 90'ı silinecek. Mükellef vatandaşların emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi, işgal harcı, eğlence vergisi, asfalt katılım payı, ecrimisil ve dava konusu olan borçları yasa gereği faizi ve cezaları silinerek, 18 eşit taksite kadar ödeyebilecekler. Borçlarını yapılandırmak isteyenler 31 Aralık 2020'ye başvuruda bulunacak.

Yapılandırılan borçların ilk taksit ödeme süresi içerisinde tamamen ya da 2'şer aylık dönemler halinde ödenebilecek. Azami 18 eşit taksit olmak üzere 6, 9 ve 12 eşit taksitte ödeme seçenekleri de mükelleflere sunuluyor.  Kırıkkale Belediyesi mesai saatlerinde kısıtlamaya gitmeyerek veznelere başvuran vatandaşlara yoğunluk oluşturmamaları için kolaylık sağlıyor. Yapılandırmanın çıktığı 17 Kasım tarihinden bu güne kadar 3 bin 563 kişi borcunu yapılandırıldı.