1

HES UYGULAMASINDA YAKALANDILAR

2

SİFTAH BİZDEN BEREKET ALLAH'TAN

3

ÖĞRENCİLERE TABLET DAĞITILDI

4

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN İLK GÜNÜ

5

KÖY KÖY, DOLAŞIP ÖĞRENCİLERLE GÖRÜŞTÜLER

6

ESNAFLARA ACIMASIZ CEZALAR KESİLİYOR

7

OTOMOBİL METRELERCE SÜRÜKLENDİ30 Ağustos, emsalsiz bir kahramanlık destanıdır

VALİ SAYIN YUNUS SEZER’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

VALİ SAYIN YUNUS SEZER’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

30 Ağustos, emsalsiz bir kahramanlık destanıdır

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, “30 Ağustos milletimizin şanlı ordumuzla birlikte yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanıdır” dedi.

Mesajında, “Bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilân ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümünde, millet olarak hep birlikte bu günü kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız” diyen Vali Sezer, “Tarihimizin en önemli dönüm noktası ve milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zaferi, aynı zamanda bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir” ifadelerine yer verdi.

Vali Yunus Sezer, mesajında ayrıca şu noktalara temas etti: “30 Ağustos 1922’de Dumlupınar'da kazanılan bu şanlı zafer bağımsız ve hür olarak yaşama iradesini ortaya koyan milletimizin en önemli kilometre taşlarından biri olmuş, Cumhuriyetin temelleri de burada atılmıştır. Bugün bizlere düşen aynı şuur ve ruhla, ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır.”

Sezer, mesajını şu ifadelerle sonlandırdı: “Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakların bedelini kanlarıyla ve canlarıyla ödeyen aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.”


Haber Kaynak : Pusula Gazetesi